Jak walczyć z koronawirusem za pomocą Folding @ home i komputera do gier

Chcesz pomóc w walce z nowym koronawirusem? Możesz wykorzystać procesor graficzny swojego komputera do pracy z Folding @ home. Dołączysz do armii komputerów wykonujących obliczenia, aby pomóc naukowcom zrozumieć wirusa.

Jak działa Folding @ home

Folding @ home to rozproszony projekt obliczeniowy, który istnieje od 2000 roku. Jego nazwa pochodzi od „fałdowanie białek. ” Jeśli zainstalujesz oprogramowanie i dołączysz do projektu, będzie ono działać w tle i zużywać zapasowe moce przetwarzania grafiki (GPU) do wykonywania obliczeń. Twój komputer będzie jednym z setek tysięcy komputerów PC wykonujących te obliczenia, pracujących razem.

Oprogramowanie było wcześniej używane do znajdowania leków na raka, chorobę Parkinsona, Huntingtona, grypę i wiele innych chorób. Teraz Folding @ home pomaga naukowcom zrozumieć strukturę wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19. Tak jak Dyrektor Folding @ home, Greg Bowman, wyjaśnia, lepsze zrozumienie wirusa mogłoby pomóc w opracowaniu leków ratujących życie.

Innymi słowy, możesz zmusić procesor graficzny swojego komputera do obliczania liczb, które pomogą naukowcom lepiej zrozumieć i walczyć z nowym koronawirusem. Możesz przeczytać szczegółowe informacje o tym, jak Folding @ home „symuluje dynamikę białek COVID-19 w celu poszukiwania nowych możliwości terapeutycznych” na stronie projektu.

Ta praca jest zależna od GPU i wymaga sprzętu graficznego NVIDIA lub AMD. Najlepiej będzie działać na komputerach z wydajnym sprzętem graficznym.

Jak wykorzystać GPU do pracy z Folding @ home

Aby uruchomić swój komputer w walce z koronawirusem, pobierz instalator Folding @ home i uruchom go, aby zainstalować oprogramowanie. Jest dostępny dla systemów Windows, Mac i Linux. Pokażemy, jak to działa w systemie Windows tutaj.

Po zainstalowaniu oprogramowania Folding @ home zostaniesz przeniesiony do pliku https://client.foldingathome.org/ strona, na której możesz sterować oprogramowaniem na swoim komputerze. Możesz złożyć anonimowe lub skonfigurować tożsamość.

Jeśli skonfigurujesz tożsamość, możesz śledzić swoją pracę i zarabiać zwrotnica. Możesz nawet dołączyć do zespołu z innymi ludźmi i rywalizować, aby zobaczyć, kto może zdobyć najwięcej punktów – wystarczy odrobina przyjacielskiej rywalizacji.

Nie musisz jednak konfigurować tożsamości – możesz po prostu wybrać „Złóż jako anonimowe” i kliknąć „Rozpocznij składanie”, aby rozpocząć.

Aby mieć pewność, że pomagasz w badaniach nad COVID-19, upewnij się, że w polu „Popieram walkę z badaniami” jest zaznaczona opcja „Każda choroba”. Jest to opcja domyślna. Po włączeniu Folding @ home będzie traktować priorytetowo prace związane z nowym koronawirusem.

Praca może nie być dostępna od razu, a Twój klient może pracować nad innymi chorobami, takimi jak choroba Alzheimera, rak, choroba Huntingtona lub Parkinsona, czekając na pracę w COVID-19. Pozostaw ją uruchomioną w tle, a automatycznie rozpocznie wszelkie dostępne prace.

Wybieram badanie COVID-19 w Folding @ home

Oprogramowanie Folding @ home będzie działało w tle – nawet po zamknięciu strony internetowej. Automatycznie wykorzysta wszelkie wolne zasoby i zejdzie z drogi, gdy będziesz używać GPU do innych celów, takich jak gra na PC.

Poszukaj ikony Folding @ home w obszarze powiadomień komputera (na pasku zadań), aby znaleźć opcje, wstrzymać je lub zamknąć oprogramowanie i uniemożliwić jego uruchomienie.

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz już uczestniczyć w programie, przejdź do Odinstaluj lub zmień listę programów w systemie Windows i odinstaluj program „FAHClient”.

Sterowanie oprogramowaniem Folding @ home z obszaru powiadomień systemu Windows

Nawet firma NVIDIA wezwała graczy do zainstalowania Folding @ home i przekazania wszelkiej wolnej mocy obliczeniowej, którą mogliby mieć. Do walki dołączają komputery na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, spójrz na to Często zadawane pytania dotyczące projektów SARS-CoV-2 w Folding @ home. Znajdziesz również aktualizacje na Strona nowości Folding @ home.

Gracze PC, uruchommy te GPU.

Dołącz do nas i naszych przyjaciół na @OfficialPCMR we wspieraniu folding @ home i przekazywaniu niewykorzystanej mocy obliczeniowej GPU do walki z COVID-19!

Dowiedz się więcej → https://t.co/EQE4u7xTZT pic.twitter.com/uO0ZCq8PEv

– NVIDIA GeForce (@NVIDIAGeForce) 13 marca 2020 r

x