Jak wizualnie pokazać naciśnięcia klawiszy i kliknięcia myszą w systemie Windows

Udostępnij teraz w social media:

Podczas nagrywania screencastów możemy włączyć wizualne wskazówki dla kliknięć myszą. Te wskazówki ułatwiają śledzenie go każdemu, kto ogląda screencast. W przypadku większości aplikacji, nawet tych stworzonych do nagrywania screencastów, te wizualne wskazówki działają tylko za pomocą myszy. Uderzeniom klawiszy rzadko towarzyszy podpowiedź wskazująca, który klawisz został naciśnięty. Wielu twórców wideo musi dodawać klawisze w postprodukcji, co może być kłopotliwe i czasochłonne. ShowOff to mała aplikacja Windows, która dodaje pływające pole do ekranu. Wszystkie naciśnięcia klawiszy i kliknięcia myszą pojawiają się w ramce.

Uruchom ShowOff i przeciągnij i upuść białe pole w ramce wideo. Rozpocznij nagrywanie. Każdy naciśnięty klawisz, niezależnie od tego, czy jest to klawisz literowy, czy specjalny klawisz funkcyjny, pojawi się w polu.

  Jak pobrać oficjalny obraz ISO systemu Windows 10 od firmy Microsoft

Aplikacja jest całkiem sprytna. Po naciśnięciu klawisza Alt, Ctrl lub Win pokazuje, czy naciśniesz klawisz po prawej czy lewej stronie klawiatury. Po kliknięciu prawym lub lewym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, w polu pojawi się odpowiednio „RClick” i „LClick”, aby to wskazać.

Domyślnie pudełko jest białe, a tekst na nim czarny. Jeśli to ci się nie podoba lub nie pasuje do nagrywanego ekranu, możesz to zmienić.

Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę ShowOff w zasobniku systemowym i wybierz „Ustawienia” z menu kontekstowego. Spowoduje to otwarcie pliku INI ustawień aplikacji. Możesz go edytować Notatnik. Parametry są dość łatwe do zidentyfikowania, a składnia jest łatwa do przestrzegania, nawet jeśli nie wiesz zbyt wiele o skryptach.

  Jak naprawić zablokowany widok zadań w systemie Windows 10 1903

Po prostu zmień wartości przed „; backcolor” i „; fontcolor”, aby zmienić kolor ramki i znajdujący się na niej tekst. Będziesz potrzebował kodu HEX dla kolorów, których chcesz użyć. Możesz uzyskać kody szesnastkowe z jednej z milionów aplikacji internetowych stworzonych specjalnie do tego celu. Możemy polecić Color firmy Adobe.

ustawienia showoff

ShowOff nie pokazuje ruchu myszy, tj. Jeśli przesuniesz kursor myszy w lewo lub w prawo lub umieścisz go nad konkretnym menu w aplikacji, nie pokaże wizualnej wskazówki dla akcji.

Pobierz ShowOff

x