Jak wkleić obraz do warstwy w GIMP na Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

GIMP nie działa jak większość innych edytorów obrazów. Ma wszystkie najlepsze funkcje, które mają zaawansowane narzędzia do edycji obrazów, takie jak Photoshop, ale ich działanie to inna historia. W prawie wszystkich aplikacjach do edycji obrazu po wklejeniu obrazu ze schowka do pliku projektu automatycznie tworzona jest nowa warstwa, a obraz jest wklejany do warstwy. W GIMP możesz zrobić to samo, ale proces będzie nieco inny. Wygląda na to, że dodanie nowej warstwy, a następnie wklejenie obrazu nie załatwia sprawy.

Wklej obraz do warstwy w GIMP

Otwórz GIMP i utwórz nowy plik z potrzebnymi wymiarami. Skopiuj i wklej obraz z dysku lub z innego pliku GIMP w nowo utworzonym pliku. W tym momencie ważne jest sprawdzenie, czy wklejony obraz jest większy niż rozmiar płótna. Jeśli tak, i utworzysz z niego warstwę, stracisz wszystko, co nie mieści się w obszarze roboczym. Zwykle duży obraz będzie łatwy do odróżnienia, ale jeśli nie masz pewności i uważasz, że rogi są nieco przycięte do krawędzi płótna, dotknij skrótu klawiaturowego Shift + S.

Spowoduje to przejście obrazu w tryb skalowania / zmiany rozmiaru. Zobaczysz pełny obraz i zobaczysz obrys płótna, dzięki czemu zobaczysz różnicę wielkości. Przeskaluj obraz w dół lub przesuń, aby uzyskać część, którą chcesz uwzględnić w obszarze roboczym. Chodzi o to, aby upewnić się, że masz tyle obrazu, ile chcesz użyć wewnątrz warstwy.

  Jak zaktualizować do programu PowerShell 7.0 w systemie Windows 10

Po zakończeniu spójrz na okno Warstwy. Zobaczysz, że obraz pojawia się jako „Floating Selection (Pasted layer)”. Upewnij się, że jest zaznaczone, a następnie kliknij zielony przycisk nowej warstwy. Spowoduje to umieszczenie obrazu na jego własnej warstwie.

Następnie możesz go edytować w dowolny sposób.

Zachowanie GIMP jest inne niż w przypadku Photoshopa, aplikacji, dla której w wielu przypadkach jest to aplikacja alternatywna, ale niekoniecznie oznacza to, że jest słabo wykonana. Dopóki element nie zmieni się w warstwę, możesz go edytować tak, jak jest. Gdy staje się warstwą, przyjmuje właściwości i ograniczenia funkcji, co oznacza, że ​​niektóre opcje edycji mogą być już niedostępne.

x