Udostępnij teraz w social media:

GIMP nie działa jak większość innych edytorów obrazów. Ma wszystkie najlepsze funkcje, które mają zaawansowane narzędzia do edycji obrazu, takie jak Photoshop, ale sposób ich działania to inna historia. W prawie wszystkich aplikacjach do edycji obrazów po wklejeniu obrazu ze schowka do pliku projektu nowa warstwa jest tworzona automatycznie, a obraz jest wklejany do warstwy. Na GIMP możesz zrobić to samo, ale proces będzie trochę inny. Wygląda na to, że dodanie nowej warstwy, a następnie wklejenie obrazu nie wystarcza.

Wklej obraz do warstwy w GIMP

Otwórz GIMP i utwórz nowy plik o potrzebnych wymiarach. Skopiuj i wklej obraz z dysku lub z innego pliku GIMP do nowo utworzonego pliku. W tym momencie ważne jest, aby sprawdzić, czy wklejony obraz jest większy niż rozmiar płótna. Jeśli tak jest i utworzysz z niej warstwę, stracisz wszystko, co nie mieści się na płótnie. Zwykle duży obraz będzie łatwy do rozpoznania, ale jeśli nie masz pewności i uważasz, że rogi są przycięte nieco blisko krawędzi płótna, dotknij skrótu klawiaturowego Shift + S.

Sprawdź -   Jak pobrać oryginalną Microsoft FreeCell na Windows 10

Spowoduje to przełączenie obrazu w tryb skalowania / zmiany rozmiaru. Zobaczysz pełny obraz i zarys płótna, dzięki czemu możesz zobaczyć różnicę w rozmiarze. Skaluj obraz w dół lub przesuwaj, aby uzyskać część, którą chcesz umieścić na kanwie. Chodzi o to, aby upewnić się, że wewnątrz warstwy jest tyle obrazu, ile chcesz użyć.

Kiedy skończysz, spójrz na okno Warstwy. Zobaczysz, że obraz pojawi się jako „Swobodne zaznaczenie (warstwa wklejona)”. Upewnij się, że jest zaznaczona, a następnie kliknij zielony przycisk nowej warstwy. Spowoduje to umieszczenie obrazu na własnej warstwie.

Następnie możesz go edytować w dowolny sposób.

Zachowanie GIMP różni się od tego w Photoshopie, aplikacji, dla której jest to alternatywna aplikacja w wielu przypadkach, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​jest słaba w wykonaniu. Dopóki element nie zostanie przekształcony w warstwę, możesz go edytować w takiej postaci, w jakiej jest. Gdy stanie się warstwą, przyjmuje właściwości i ograniczenia funkcji, co oznacza, że ​​niektóre opcje edycji mogą być już niedostępne.

Sprawdź -   Jak opróżniać kosz zgodnie z harmonogramem w systemie Windows 10