Jak włączyć automatyczne kliknięcia na Chromebooku?

Automatyczne klikanie to jedna z głównych funkcji ułatwień dostępu na Chromebookach. Jak sama nazwa wskazuje, automatycznie klika przycisk, menu, przełącznik, w zasadzie dowolny aktywny element interfejsu użytkownika. Wystarczy przeciągnąć i umieścić kursor nad przyciskiem, a zostanie on automatycznie kliknięty. Ta funkcja jest pomocna dla użytkowników, u których zdiagnozowano zaburzenia motoryczne. Ze względu na upośledzenie użytkownik nie może kontrolować swoich mięśni i naciskać przycisków palcami, co powoduje utratę funkcji części ciała. Aby rozwiązać ten problem i pomóc niepełnosprawnym użytkownikom, Google opracował automatyczne kliknięcia w systemie operacyjnym Chrome. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak włączyć automatyczne kliknięcia na Chromebooku, skorzystaj z naszego przewodnika poniżej.

Automatyczne klikanie w Chromebooku (2022)

Wspomnieliśmy o prostym sposobie włączenia tej potężnej funkcji ułatwień dostępu na Chromebookach. Ta funkcja jest dostępna w systemie operacyjnym Chrome od 2015 roku, więc wszystkie Chromebooki – stare i nowe – obsługują automatyczne kliknięcia. Wystarczy postępować zgodnie z naszym przewodnikiem i szybko go skonfigurować. Oto jak możesz się do tego zabrać:

Jak włączyć automatyczne kliknięcia w systemie operacyjnym Chrome

1. Aby włączyć automatyczne kliknięcia na Chromebooku, musisz najpierw otworzyć panel Szybkie ustawienia w prawym dolnym rogu. Następnie kliknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia.

2. Na stronie Ustawienia kliknij „Zaawansowane” na lewym pasku bocznym, aby rozwinąć menu, a następnie otwórz opcje „Ułatwienia dostępu”.

3. Tutaj kliknij „Zarządzaj funkcjami ułatwień dostępu” w prawym okienku.

4. Następnie przewiń w dół i poszukaj sekcji „Mysz i touchpad”. Pod nim włącz przełącznik „Automatycznie kliknij, gdy kursor się zatrzyma„. Umożliwi to automatyczne kliknięcia na Twoim Chromebooku.

5. Teraz, gdy przesuniesz kursor na dowolny element, który można wykonać, automatycznie kliknie przycisk lub element interfejsu użytkownika.

Jak dostosować Auto Clicker w systemie operacyjnym Chrome

Jeśli chcesz dostosować funkcję automatycznego klikania w systemie operacyjnym Chrome za pomocą różnych funkcji, możesz to zrobić z łatwością. Oto jak to działa:

1. Po włączeniu tej funkcji w prawym dolnym rogu Chromebooka pojawi się pływające menu. Tutaj możesz wybrać między kliknięciem lewym przyciskiem myszy, kliknięciem prawym przyciskiem myszy, dwukrotnym kliknięciem, kliknięciem i przeciągnięciem oraz przewijaniem dla automatycznych kliknięć. Zasadniczo możesz przypisać automatyczne klikanie do dowolnej funkcji myszy, z wyjątkiem ciągłego klikania.

2. Na stronie Ustawienia dostępności możesz także wybrać czas opóźnienia przed kliknięciem myszą, próg ruchu i inne.

Jak wyłączyć automatyczne kliknięcia na Chromebooku?

Jeśli chcesz wyłączyć automatyczne kliknięcia na swoim Chromebooku, możesz po prostu prześledzić swoje kroki i przestać korzystać z tej funkcji. Przejdź do „Ustawienia -> Zaawansowane -> Ułatwienia dostępu -> Zarządzaj funkcjami ułatwień dostępu„. Następnie wyłącz przełącznik „Automatycznie kliknij, gdy kursor się zatrzyma”.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest funkcja Automatyczne kliknięcia na Chromebooku?

Automatyczne kliknięcia to funkcja ułatwień dostępu, która umożliwia klikanie przycisków i menu po prostu przez umieszczenie kursora nad elementem interfejsu użytkownika. ChromeOS automatycznie naciśnie przycisk. Ta funkcja jest przydatna dla użytkowników, u których zdiagnozowano zaburzenia motoryczne.

Jak włączyć automatyczne kliknięcia na Chromebooku?

Możesz otworzyć Ustawienia i przejść do Zaawansowane -> Ułatwienia dostępu -> Zarządzaj funkcjami ułatwień dostępu. Tutaj włącz przełącznik „Automatycznie kliknij, gdy kursor się zatrzyma”.

Która wersja ChromeOS obsługuje automatyczne kliknięcia?

Automatyczne klikanie jest dostępne na Chromebookach od dawna, więc wszystkie stare i nowe Chromebooki są dostarczane z tą funkcją ułatwień dostępu.

Jak wyłączyć automatyczne kliknięcia na Chromebooku?

Po prostu otwórz stronę Ustawienia i przejdź do Zaawansowane -> Ułatwienia dostępu -> Zarządzaj funkcjami ułatwień dostępu. Przewiń w dół i wyłącz „Automatycznie kliknij, gdy kursor się zatrzyma”.

Czy możemy ciągle klikać dzięki funkcji Automatyczne kliknięcia w ChromeOS?

Nie, funkcja Automatyczne kliknięcia nie obsługuje ciągłego klikania. Możesz jednak klikać prawym przyciskiem myszy, lewym przyciskiem myszy, przeciągać i upuszczać oraz przewijać.

Włącz automatyczne kliknięcia w systemie operacyjnym Chrome już teraz

W ten sposób możesz włączyć automatyczne kliknięcia w ChromeOS. Jak wspomniałem powyżej, ta funkcja ułatwień dostępu może być niezwykle pomocna dla użytkowników cierpiących na upośledzenie ruchowe. Może pomóc w automatycznym klikaniu przycisków, dzięki czemu nie musisz ruszać mięśniami. W każdym razie to wszystko od nas w tym przewodniku. Jeśli chcesz włączyć inną funkcję ułatwień dostępu, sugerujemy włączenie napisów na żywo na swoim Chromebooku. Aby dowiedzieć się więcej porad i wskazówek dotyczących Chrome OS, mamy przydatny przewodnik na naszej stronie internetowej. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x