Jak włączyć automatyczne logowanie do Kodi w systemie Linux

Skonfigurowanie tradycyjnego środowiska pulpitu Linux w celu automatycznego uruchamiania Kodi jest o wiele lepsze niż korzystanie ze specjalnej sesji Kodi, która jest dostarczana z oprogramowaniem. Włączenie automatycznego logowania do Kodi ma swoje zalety; na początek nie jesteś skazany na samo używanie Kodi. Chcesz przeglądać internet? Po prostu zminimalizuj centrum multimedialne i wróć do niego później.

Zainstaluj XFCE4

Jeśli chcesz skonfigurować komputer centrum multimedialnego z tradycyjną dystrybucją Linuksa, na początek potrzebujesz środowiska graficznego. Generalnie XFCE4 to świetny wybór, ponieważ jest lekki, ale niezbyt lekki do tego stopnia, że ​​ma problemy z grafiką.

Nie używasz dystrybucji Linuksa z zainstalowanym XFCE? Musisz go ręcznie zainstalować i skonfigurować. Aby to zrobić, otwórz okno terminala i wprowadź polecenia, które odpowiadają twojej dystrybucji Linuksa.

Ubuntu

Ubuntu ma kilka obrotów, w tym XFCE. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, najlepiej zainstalować pakiet meta dla Xubuntu. Spowoduje to konwersję zwykłej instalacji Ubuntu na Xubuntu.

sudo apt install xubuntu-desktop

Instalacja meta pakietu Xubuntu dla pulpitu bez wątpienia zajmie trochę czasu, ponieważ istnieje wiele programów i plików konfiguracyjnych do pobrania. Proszę być cierpliwym.

Nie interesuje Cię korzystanie z Xubuntu? Nie martw się, jeśli wolisz waniliową konfigurację XFCE dla swojego komputera Kodi, wypróbuj zamiast tego to polecenie instalacji:

sudo apt install xfce4*

Uruchomienie tego polecenia spowoduje zainstalowanie wszystkich dostępnych pakietów XFCE4 w repozytorium Ubuntu bez konieczności określania każdego pakietu.

Debian

Debian wybiera XFCE4 jako jedno ze swoich głównych środowisk graficznych dla wydań ISO, więc istnieje duża szansa, że ​​już go używasz. Jeśli jednak Twoja konfiguracja Debian Kodi korzysta z innego środowiska graficznego, musisz ręcznie zainstalować XFCE4. Zrób to w menedżerze pakietów za pomocą apt.

sudo apt install xfce4*

Arch Linux

Użytkownicy Arch mogą szybko zainstalować środowisko graficzne XFCE4, pobierając pakiet meta XFCE4.

sudo pacman -S xfce4

Fedora

Jeśli budujesz komputer Kodi z Fedorą, dobrym pomysłem jest pobranie spinów Fedory XFCE4 jako punktu wyjścia. Jeśli nie, użyj tego polecenia, aby zainstalować pełne środowisko w Fedorze Linux.

sudo dnf install @xfce-desktop-environment

OpenSUSE

OpenSUSE pozwala użytkownikom głównie korzystać z Gnome Shell lub KDE 5, więc szanse na zainstalowanie XFCE4 nie są duże. W rezultacie musisz to zrobić ręcznie. Otwórz terminal i użyj menedżera pakietów Zypper, aby go uruchomić.

sudo zypper -n in patterns-openSUSE-xfce

Inne systemy Linux

XFCE4 to jedno z najpopularniejszych lekkich środowisk graficznych w całym Linuksie. Nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem go nawet w najbardziej nieznanych dystrybucjach Linuksa. Aby go zainstalować, po prostu wyszukaj „XFCE4” w menedżerze pakietów. Alternatywnie, sprawdź oficjalna strona internetowa dowiedzieć się, jak to zdobyć.

Autostarting Kodi

Pierwszym krokiem do automatycznego uruchomienia Kodi jest zalogowanie się do nowej instalacji XFCE4. Kliknij „wyloguj” w aktualnym środowisku pulpitu, aby przejść do ekranu logowania. Na ekranie logowania wyszukaj „sesję” i kliknij ją. W menu sesji poszukaj „XFCE”, „XFCE4”, „Xubuntu” itp.

Po wybraniu nowej sesji kliknij swoją nazwę użytkownika i zaloguj się. Jeśli środowisko graficzne XFCE4 zostało poprawnie zainstalowane na komputerze z systemem Linux, będziesz mógł używać XFCE4.

W XFCE poszukaj „ustawień” i otwórz je. W obszarze ustawień znajdź „Sesje i uruchamianie” i wybierz je.

Obszar Sesje i uruchamianie umożliwia użytkownikom modyfikowanie programów uruchamianych automatycznie po uruchomieniu pulpitu XFCE. Aby upewnić się, że Kodi zrobi to, gdy komputer jest zalogowany, wybierz kartę „Autostart aplikacji” w obszarze Sesje i uruchamianie.

Aby dodać Kodi jako wpis startowy dla XFCE, kliknij przycisk „Dodaj”. Kliknięcie „Dodaj” powoduje wyświetlenie pustego okna „Dodaj aplikację”. W tym oknie wpisz „Kodi” w sekcji nazwy, „Kodi Autostart” w opisie i „kodi” w obszarze poleceń. Kiedy wszystko wygląda dobrze, wybierz „OK”, aby to dodać.

Uruchom ponownie komputer z systemem Linux. Następnym razem, gdy zalogujesz się do XFCE4, Kodi uruchomi się od razu!

Inne środowiska komputerowe

Jeśli nie jesteś fanem XFCE4, ale nadal chcesz skonfigurować komputer z systemem Linux, aby automatycznie uruchamiał Kodi, jest na to sposób. Zaczyna się od otwarcia okna terminala. W terminalu użyj polecenia CD, aby przejść do / usr / share / applications.

cd /usr/share/applications

Stąd użyj polecenia mkdir, aby utworzyć katalog autostartu.

Uwaga: jeśli masz już folder autostartu, polecenie zakończy się niepowodzeniem.

mkdir ~/.config/autostart

Następnie użyj polecenia ls, aby znaleźć nazwę pliku skrótu Kodi Media Center.

ls | grep kodi

Uruchomienie ls z grep powinno ujawnić nazwę skrótu Kodi na pulpicie. Aby zakończyć, skopiuj ten plik do folderu ~ / .config / autostart.

cp kodi.desktop ~/.config/autostart