Jak włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 zachęca użytkowników do ustawienia hasła i kodu PIN do swojego konta. Jeśli zdecydujesz się pominąć konfigurację kodu PIN podczas pierwszej instalacji systemu Windows 10, będzie on nadal Cię zachęcać, aby to zrobić. Hasła i kody PIN mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa systemu, zwłaszcza jeśli musisz go zostawić bez nadzoru, np. W pracy. Jeśli wiesz na pewno, że Twój system będzie bezpieczny lub masz inne powody do pominięcia całego hasła / logowania PIN, możesz włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10.

Automatyczne logowanie w systemie Windows 10 można włączyć z rejestru systemu Windows, jednak znacznie łatwiejszym sposobem włączenia lub wyłączenia jest użycie aplikacji Autologon firmy Microsoft.

  Jak zmienić motyw z zasobnika systemowego w systemie Windows 10

Automatyczne logowanie w systemie Windows 10

Pobierz Autologon i uruchom go. Będziesz potrzebować uprawnień administratora, aby uruchomić tę aplikację, chociaż nic nie musi być instalowane. Po uruchomieniu aplikacji wyświetli się nazwa użytkownika bieżącego użytkownika, nazwa jego domeny i puste pole, w którym możesz wpisać hasło. Jeśli masz wielu użytkowników dodanych do tego samego systemu, będziesz mógł wybrać innego z pola Nazwa użytkownika.

Aby włączyć automatyczne logowanie, po prostu wprowadź hasło dla wybranego użytkownika i kliknij Włącz.

Teraz, za każdym razem, gdy uruchomisz system, automatycznie zaloguje się do tego konkretnego użytkownika. Jeśli chcesz wyłączyć automatyczne logowanie podczas uruchamiania, przytrzymaj klawisz Shift, zanim będzie mógł automatycznie zalogować użytkownika, a zostanie on wyłączony dla tego użytkownika. Aby trwale wyłączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10, po prostu uruchom tę aplikację ponownie i kliknij przycisk Wyłącz.

  Jak zeskanować dokument w systemie Windows 10

Jak wspomniano wcześniej, to, co robi ta aplikacja, można również osiągnąć poprzez edycję rejestru systemu Windows, jednak istnieje problem z podejściem do rejestru. W przypadku aktualizacji systemu Windows automatyczne logowanie ma tendencję do przerywania. Edycja rejestru, która wcześniej pozwalała na włączenie automatycznego logowania, może zostać zresetowana lub może całkowicie przestać działać. Jeśli nie jesteś typem, który szukałby poprawki w rejestrze, ta aplikacja jest znacznie łatwiejszym sposobem na włączenie automatycznego logowania.

Powinniśmy oczywiście ostrzec Cię, jak korzystasz z tej aplikacji. Automatyczne logowanie to świetny, szybki sposób na uruchomienie komputera bezpośrednio na pulpicie, ale daje każdemu, kto ma fizyczny dostęp do twojego systemu, również dostęp do twojego pulpitu. Upewnij się, że używasz tego tylko na komputerach, do których inne osoby nie mają dostępu, lub że nie przechowujesz ważnych plików i poufnych danych w systemie, dla którego włączasz automatyczne logowanie.

  Jak włączyć / wyłączyć autouzupełnianie w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

x