Udostępnij teraz w social media:

Edge w najbliższym czasie nie zdobędzie żadnych nagród za innowacje. Przeglądarka jest jeszcze młoda i Microsoft już planuje ją przebudować. To powiedziawszy, jest jeden obszar, w którym przeglądarka pokonuje konkurencję; Netflix. Edge pozwala oglądać Netflix w UHD, którego nie obsługują ani Chrome, ani Firefox. Umożliwia także oglądanie wydarzeń Apple na komputerze z systemem Windows 10, więc znowu ma swoje zalety. Jeśli próbujesz oglądać Netflix w Edge i nadal otrzymujesz komunikat „ Włącz odtwarzanie chronionych multimediów ”, jest to dość łatwe do naprawienia.

W rzeczywistości Netflix łączy Cię z rozwiązaniem. Niestety to rozwiązanie jest przestarzałe, ponieważ Microsoft lubi przenosić ustawienia prawie wszystkiego. Oto, jak włączyć odtwarzanie chronionych multimediów w Edge.

Sprawdź -   Jak podłączyć kontrolery GameCube do przełącznika Nintendo

Włącz chronione odtwarzanie multimediów

Otwórz Edge i kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu. Z menu wybierz Ustawienia.

W panelu Ustawienia wybierz kartę Prywatność i bezpieczeństwo. Przewiń w dół do przełącznika Media Licenses i włącz go, aby włączyć Chronione odtwarzanie multimediów.

Powinno to jednak rozwiązać problem, jeśli nadal nie możesz grać w Netflix, sprawdź, czy korzystasz z usługi proxy lub VPN. Netflix nie radzi sobie dobrze z tymi usługami i aktywnie próbuje je zablokować. To też odniosło duży sukces, a wynikiem są często błędy odtwarzania, które nie są tak naprawdę związane z używaniem VPN lub proxy. Możesz otrzymać dowolny ogólny błąd, który ma proste rozwiązanie, ale nie zadziała, ponieważ podstawowym problemem jest VPN lub serwer proxy, którego używasz.

Sprawdź -   Jak połączyć wszystkie biblioteki gier na PC z GOG Galaxy

Jeśli odłączenie VPN lub serwera proxy rozwiąże problem, będziesz musiał oglądać Netflix z wyłączoną funkcją. Może to stanowić problem, ponieważ wielu użytkowników korzysta z sieci VPN, aby uzyskać dostęp do treści z ograniczeniami regionalnymi w serwisie Netflix.

Jeśli chcesz zrobić to samo, ale wybrana przez Ciebie sieć VPN jest blokowana lub powoduje błędy w odtwarzaniu, rozważ przejście na taką, która może faktycznie sprzeciwić się blokadzie VPN Netflix. Masz do wyboru kilka niedrogich opcji, a jeśli wybierzesz dobrą usługę VPN, nie napotkasz więcej błędów.

Dobra, solidna sieć VPN nie tylko pozwoli Ci oglądać Netflix w dowolnej wybranej przeglądarce, ale także zapewni, że jakość przesyłania strumieniowego pozostanie dobra i że nie zostanie zablokowany nieoczekiwanie, nie pozostawiając Ci nic do obżarstwa.

Sprawdź -   Jak utworzyć punkt przywracania systemu w systemie Windows 10