Jak włączyć czarno-biały ekran

Udostępnij teraz w social media:

Prokrastynację można przypisać nudnej pracy. Dla porównania, wszystko inne wygląda tak interesująco, ale kiedy skończysz pracę, interesujące rzeczy szybko zanikają. Jeśli masz skłonność do zwlekania do tego stopnia, że ​​regularnie nie dotrzymujesz terminów, spróbuj zabarwić ekran na czarno-biały. Będziesz zaskoczony, jak nagle wszystko wygląda nieciekawie i jak bardzo możesz skupić się na swojej pracy. Oczywiście nie jest to zalecane dla projektantów, którzy potrzebują koloru na swoim ekranie, ale jeśli masz nudny raport do napisania lub artykuł badawczy do ukończenia, obróć ekran czarno-biały i spróbuj.

Czarno-biały ekran – Windows 10

Windows 10 ma wbudowaną funkcję filtra kolorów. Jest skierowany do użytkowników cierpiących na ślepotę barw, ale ma również opcję skali szarości, która może zmienić ekran w czarno-biały.

  Jak znaleźć numer swojej karty Apple

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Ułatwienia dostępu. Przejdź do karty Kolor i wysoki kontrast i włącz przełącznik „Zastosuj filtr kolorów”. Z menu „Wybierz filtr” wybierz opcję „Skala szarości”.

Filtr jest stosowany od razu i nie ma potrzeby ponownego uruchamiania systemu ani wylogowywania się i ponownego logowania. Można go równie łatwo wyłączyć.

System Windows 7

Windows 7 ma funkcje ułatwień dostępu, ale nie ma filtru kolorów, takiego jak Windows 10. W takim przypadku najprostszym sposobem zmiany obrazu na czarno-biały jest zmniejszenie jego nasycenia do 0. Zrób to za pomocą panelu sterowania karty graficznej. Jeśli używasz monitora zewnętrznego, nie zmieniaj jego poziomów nasycenia za pomocą własnych elementów sterujących monitora.

  Jak używać Apple HomePod jako domofonu

W przypadku grafiki Intel kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar na pulpicie i wybierz Ustawienia grafiki Intel. W panelu ustawień przejdź do Display> Color Settings. Przeciągnij suwak nasycenia maksymalnie w lewo, tak aby jego wartość była ustawiona na 0, a pozostanie Ci czarno-biały ekran.

Jeśli używasz karty graficznej NVIDIA lub AMD, poszukaj podobnej opcji w panelu sterowania dla swojego GPU.

Jeśli twoja karta graficzna nie pozwala na zmianę nasycenia, wypróbuj NegativeScreen app, który ma opcję skali szarości i działa z WindowsXP i nowszymi wersjami.

Czarno-biały ekran – macOS

Produkty Apple mają całkiem niezłe opcje ułatwień dostępu, z których jedna obejmuje filtr ekranowy. Otwórz preferencje systemowe i przejdź do ułatwień dostępu. Wybierz opcję Wyświetl z kolumny po lewej stronie, a z opcji po prawej stronie wybierz opcję „Użyj skali szarości”.

  Jak wyłączyć przycisk Bixby w telefonach Samsung Galaxy

Podobnie jak w przypadku opcji systemu Windows 10, ekran od razu zmienia kolor na czarno-biały. Nie musisz wylogowywać się ani ponownie uruchamiać komputera Mac, a wyłączenie tej opcji jest równie łatwe, jak jej włączenie.

x