Jak włączyć dziennik drukowania w systemie Windows 10

Możesz drukować z prawie każdej aplikacji w systemie. Nawet złożona aplikacja, taka jak Photoshop, ma wbudowane okno dialogowe drukowania. W przypadku aplikacji, które nie mają opcji drukowania, można użyć opcji drukowania systemowego, aby wydrukować dokumenty lub obrazy utworzone przez aplikację. Podczas gdy drukowanie jest powszechnym miejscem dla aplikacji, prowadzenie dziennika zadań drukowania już nie. Nie jest to do końca praktyczne, ponieważ jeśli chcesz wyświetlić pełny dziennik drukowania w systemie Windows 10, chciałbyś wyświetlić go w jednym miejscu, a nie otwierając kilka aplikacji indywidualnie.

System Windows 10 może przechowywać dziennik wszystkich zadań drukowania wykonywanych w systemie, jednak domyślnie dziennik drukowania nie jest włączony. Oto, jak możesz to włączyć.

Wydrukuj dziennik w systemie Windows 10

Aby włączyć dziennik drukowania w systemie Windows 10, musisz uzyskać dostęp do przeglądarki zdarzeń. Możesz go wyszukać w wyszukiwarce Windows.

Po otwarciu Przeglądarki zdarzeń rozwiń Dziennik aplikacji i usług> Microsoft> Windows> PrintService.

Zobaczysz tutaj dwa typy zdarzeń; Administracyjny i operacyjny. Jeśli nigdy wcześniej nie włączałeś dzienników drukowania, kliknij prawym przyciskiem myszy Operacyjne iz menu kontekstowego wybierz Właściwości. Na karcie Ogólne włącz opcję „Włącz rejestrowanie” i gotowe.

Od tego momentu wszystkie zadania drukowania, które wysyłasz do dowolnej drukarki skonfigurowanej w systemie, będą tutaj rejestrowane.

Aby wyświetlić dzienniki drukowania, musisz otworzyć przeglądarkę zdarzeń i powrócić do tej samej lokalizacji, co powyżej. Po włączeniu rejestrowania w tej sekcji zostanie wyświetlona lista wszystkich zadań drukowania, które zostały wykonane w systemie.

Dziennik drukowania informuje, kiedy dokument został wydrukowany, a jeśli drukujesz rzeczywistą wersję papierową zamiast do formatu PDF, poinformuje Cię również, który dokument został wydrukowany. Poniższy dziennik przedstawia zdarzenie, które zostało utworzone, gdy zadanie drukowania zostało wysłane do opcji drukarki Microsoft Print to PDF. Podaje datę i godzinę zadania drukowania, a także który użytkownik zainicjował zadanie drukowania, jeśli przejdziesz do karty Szczegóły.

Zadanie drukowania ma swój własny identyfikator zdarzenia, co oznacza, że ​​w razie potrzeby możesz również filtrować zdarzenia według identyfikatora zdarzenia. Sprawdź identyfikator zdarzenia przypisany do różnych zadań drukowania i utwórz niestandardowe widoki w przeglądarce zdarzeń, aby je wszystkie odfiltrować.

Identyfikator zdarzenia nie daje więcej informacji o zdarzeniu niż dziennik. Zasadniczo jest to to samo, z wyjątkiem tego, że możesz uzyskać bezpośredni dostęp do pliku dziennika, jeśli zajdzie taka potrzeba.