Mac

Jak włączyć filtry ekranów ślepoty kolorów w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Ślepota barw to zaburzenie widzenia, które nie jest tak łatwe do skorygowania jak krótkowzroczność lub nadwzroczność. Dostępne są specjalne okulary, które oferują osobom ze ślepotą koloru sposób, aby zobaczyć poprawione kolory, ale ich dostępność jest ograniczona i nie są tanie. Na szczęście ślepota na kolory jest nieco łatwiejsza do zrekompensowania, jeśli używasz urządzenia z ekranem. Oto, w jaki sposób możesz włączyć filtry ekranów ślepoty kolorów w systemie macOS.

Filtry ekranu ślepoty barw

Ślepota kolorów jest pogrupowana według typu, a typ zależy od kolorów, których dana osoba nie widzi. Istnieją trzy typy, a w systemie macOS możesz włączyć filtr dla dowolnego typu, którego potrzebujesz.

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do preferencji dostępności.

  Jak uzyskać gładkie czcionki podobne do MacOS w systemie Windows 10

W kolumnie po lewej stronie poszukaj opcji Display. Panel wyświetlania ma trzy karty, z których jedna to filtry kolorów. Wybierz to. Włącz opcję „Włącz filtry kolorów”, a następnie otwórz menu rozwijane „Rodzaj filtra”. Spowoduje to wyświetlenie trzech filtrów kolorów, które można zastosować na ekranie, po jednym dla każdego rodzaju ślepoty na kolory, opcji odcienia i skali szarości.

Wybierz filtr kolorów, który jest przeznaczony dla osób z zaburzeniami wzroku, a zostanie on zastosowany na ekranie.

Ponieważ jest to filtr ekranowy, nie zobaczysz go na zrzucie ekranu. Oznacza to, że chociaż łatwiej jest zobaczyć ekran, wszystko, co na nim przechwycisz i udostępnisz innym, nadal będzie dla nich wyglądało na niefiltrowane. Nie zobaczą zastosowanego filtra korekcyjnego.

  Jak ustawić głośność specyficzną dla aplikacji w systemie MacOS

Dla każdego filtra możesz zarządzać jego intensywnością. Pomoże to, jeśli masz zewnętrzny wyświetlacz, a profil kolorów nie pasuje do tego, co mają własne ekrany Apple. Dodatkowo, nawet w obrębie linii Mac, jakość ekranu, a tym samym profil kolorów może się różnić, co czyni filtr intensywności wyjątkowo przydatnym. Na koniec może się okazać, że musisz dostosować intensywność filtra dla niektórych rodzajów treści, np. Multimediów, tj. Ten sam poziom może nie działać dla wszystkich.

Filtry kolorów dla ślepoty barw są dostępne na najpopularniejszych platformach stacjonarnych i mobilnych. Windows 10 je ma, Android je, i oczywiście iOS również je ma.

W systemie macOS filtry te powinny być obecne w systemie Sierra lub nowszym. Możliwe, że mają je również starsze wersje systemu macOS, ale te wersje są w tym momencie za stare, abyśmy mogli zweryfikować, czy funkcja jest rzeczywiście dostępna. Jeśli nie możesz znaleźć tej funkcji w starszej wersji systemu macOS, musisz poszukać aplikacji innej firmy, która wykona to zadanie.

  Jak uzyskać wirtualny pasek dotykowy w systemie macOS

x