Jak włączyć filtry ekranu, aby zrekompensować daltonizm w systemie Android

Technologia od dawna odgrywa ważną rolę w pomaganiu osobom niepełnosprawnym w prowadzeniu lepszego życia. Niepełnosprawności, które mają większy wpływ na jakość życia osoby, takie jak PTSD lub amputowana kończyna, przyciągają więcej uwagi w zakresie leczenia, ponieważ są trudniejsze do przezwyciężenia. Nie oznacza to, że pomija się inne, łatwiejsze do opanowania niepełnosprawności. Ślepota barw to upośledzenie wzroku, które uniemożliwia ludziom prawidłowe widzenie kolorów. Pozornie nie jesteś ślepy i możesz żyć stosunkowo normalnie. W rzeczywistości masz prawdziwy problem z prawidłowym widzeniem rzeczy. Problemu nie da się rozwiązać za pomocą standardowych okularów korekcyjnych. Właśnie w tym miejscu technologia ułatwia życie. Jeśli używasz telefonu z Androidem, czegokolwiek z systemem Android 6.0 lub nowszym, możesz włączyć filtry ekranu, które kompensują określony typ ślepoty barw. Oto jak.

Aby włączyć te filtry ekranu korygujące kolory, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Dostępność i dotknij Korekcja koloru na samym dole. Istnieją trzy różne rodzaje ślepoty barw, a Android ma dla każdego z nich filtr.

Włącz korekcję kolorów, a następnie dotknij opcji „Tryb korekcji”, aby wybrać typ filtra, który należy zastosować, aby wygodnie korzystać z urządzenia.

wybór korekcji kolorów

Filtry nie wymagają ponownego uruchomienia telefonu i tak naprawdę tylko filtrują. Jeśli zrobisz zrzut ekranu dowolnej aplikacji lub zrobisz zdjęcie, wszystkie zostaną przechwycone w oryginalnych kolorach i motywach. Podczas odtwarzania wideo na telefonie również zostanie poddane korekcji kolorów.

Ponieważ filtry nie pojawiają się na zrzutach ekranu, nie możemy pokazać, jak każdy z nich wygląda, ale zapewniamy, że nie jest to niedopracowana, obowiązkowa funkcja, którą zawiera Android. Filtry działają naprawdę dobrze. Jeśli przełączysz się tylko między dwoma różnymi typami filtrów, możesz zobaczyć, jak bardzo zmieniają one wyświetlacz urządzenia.

Użytkownicy iPhone’ów mają podobną opcję dostępną w iOS.

x