Udostępnij teraz w social media:

Daltonizm to upośledzenie wzroku, które nie jest tak łatwe do naprawienia jak krótkowzroczność lub nadwzroczność. Dostępne są specjalne okulary, które oferują osobom z daltonizmem sposób na dostrzeżenie poprawionych kolorów, ale ich dostępność jest ograniczona i nie są tanie. Na szczęście ślepota kolorów jest czymś, co jest nieco łatwiejsze do skompensowania, jeśli używasz urządzenia z ekranem. Oto, jak włączyć filtry ekranowe dla daltonistów w systemie macOS.

Filtry ekranowe dla ślepoty kolorów

Daltonizm jest pogrupowany według typu, a typ jest określany na podstawie kolorów, których dana osoba nie widzi. Istnieją trzy typy, aw systemie macOS możesz włączyć filtr dla dowolnego typu, którego potrzebujesz.

Sprawdź -   YouTuber dodaje opcje odtwarzania i pobierania w tle do aplikacji YouTube [Jailbreak]

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do preferencji dostępności.

W kolumnie po lewej stronie poszukaj opcji Display. Panel wyświetlania ma trzy zakładki, z których jedna to Filtry kolorów. Wybierz to. Włącz opcję „Włącz filtry kolorów”, a następnie otwórz menu rozwijane „Typ filtru”. Wyświetli listę trzech filtrów kolorów, które możesz zastosować na ekranie, po jednym dla typów ślepoty barw, które mogą mieć ludzie, opcji odcienia i opcji skali szarości.

Wybierz filtr kolorów, który jest przeznaczony dla Twoich wad wzroku, a zostanie on zastosowany na ekranie.

Ponieważ jest to filtr ekranowy, nie zobaczysz go na zrzucie ekranu. Oznacza to, że chociaż ekran jest łatwiejszy do zobaczenia, wszystko, co na nim przechwytujesz i udostępniasz innym, nadal będzie dla nich wyglądać niefiltrowane. Nie zobaczą zastosowanego filtru korekcyjnego.

Sprawdź -   Jak włączyć funkcję karty w stosie w Chrome, aby uzyskać lepsze zarządzanie kartami

Dla każdego filtra możesz zarządzać jego intensywnością. Pomoże to, jeśli masz zewnętrzny wyświetlacz, a profil kolorów nie pasuje do tego, co mają własne ekrany Apple. Dodatkowo, nawet w linii Mac, jakość ekranu, a tym samym profil kolorów mogą się różnić, co sprawia, że ​​filtr intensywności jest wyjątkowo przydatny. Na koniec może się okazać, że trzeba dostosować intensywność filtra dla niektórych typów treści, np. Multimediów, tj. Ten sam poziom może nie działać dla wszystkich.

Filtry barwne dla daltonizmu są dostępne na najpopularniejszych platformach stacjonarnych i mobilnych. Windows 10 je ma, Android je ma i oczywiście iOS też je ma.

Sprawdź -   Nagrywaj i edytuj filmy w zwolnionym tempie na WP8.1

W systemie macOS te filtry powinny być obecne w wersji Sierra lub nowszej. Możliwe, że starsze wersje systemu macOS również je mają, ale te wersje są w tym momencie zbyt stare, abyśmy mogli sprawdzić, czy ta funkcja jest rzeczywiście obecna. Jeśli nie możesz znaleźć tej funkcji w starszej wersji systemu macOS, musisz poszukać aplikacji innej firmy, aby wykonać zadanie.