Jak włączyć funkcję Focus Assist dla gier w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Focus Assist to wersja systemu Windows 10 dotycząca trybu Nie przeszkadzać. Podobnie jak w przypadku funkcji o tej samej nazwie, którą można znaleźć w mobilnych systemach operacyjnych i niektórych komputerowych systemach operacyjnych, możesz zaplanować automatyczne włączanie Focus Assist w określonym czasie. Na przykład, jeśli wiesz, że będziesz na spotkaniu codziennie od 10 do 11, możesz włączyć Focus Assist na ten okres, aby zablokować powiadomienia. Działa to w przypadku zaplanowanych wydarzeń, ale w przypadku nieplanowanych wydarzeń, takich jak losowe wybieranie gry, nie można zaplanować Focus Assist. Zamiast tego możesz użyć jednej z wbudowanych reguł, aby włączyć Focus Assist do gier.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

  Jak usunąć dwie niebieskie strzałki z ikony pliku lub folderu w systemie Windows 10

Działa to tylko w przypadku gier korzystających z DirectX.

Focus Assist do gier

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień System. Tutaj przejdź do zakładki Focus Assist i przewiń w dół do sekcji Reguły automatyczne. Ta sekcja jest raczej ograniczona ze względu na nadaną jej nazwę, ale istnieje przełącznik „Kiedy gram w grę”, który można włączyć. Po włączeniu blokuje wszystkie powiadomienia podczas grania w grę, pod warunkiem, że gra korzysta z DirectX.

Focus Assist ma dwa różne tryby; Tylko priorytetowe i alarmy. Możesz wybrać jedną z dwóch, która ma być włączona podczas grania.

Nie trzeba dodawać, że ponieważ spowoduje to wyłączenie powiadomień, gdy grasz w grę korzystającą z DirectX, nie jest to idealne rozwiązanie. Jest to bardziej skomplikowane przez fakt, że nie można użyć aplikacji, zaplanowanego zadania, skryptu lub kombinacji skrótów klawiaturowych, aby włączyć Focus Assist, dlatego nie można go zautomatyzować w żaden inny sposób.

  Jak otwierać pliki i foldery z wiersza polecenia w systemie Windows 10

Automatyczne reguły Focus Assist nie staną się inteligentniejsze wraz z następną aktualizacją funkcji systemu Windows 10, więc użytkownicy mają tak naprawdę opcję ręcznego włączenia Focus Assist tylko wtedy, gdy grają w grę nie opartą na DirectX. To być może jeden z tych momentów, w których pomaga rutyna. Jedyną słabą stroną tego wszystkiego jest to, że w większości gier, nawet tych, w które grasz na pełnym ekranie, możesz otworzyć Centrum akcji za pomocą skrótu klawiaturowego Win + A i włączyć Focus Assist z odpowiedniego przełącznika. Nie będziesz musiał wychodzić / wstrzymywać / wychodzić z gry, jeśli będziesz pamiętać o włączeniu funkcji Focus Assist w środku sesji gry.

  Jak naprawić wolny Internet po pobraniu systemu Windows 11?

Microsoft nie zwraca uwagi na tę konkretną funkcję w systemie Windows 10. Focus Assist pierwotnie nosił nazwę Quiet Hours, kiedy Windows 10 został wydany po raz pierwszy i przez bardzo długi czas nie było sposobu, aby go zaplanować.

x