Jak włączyć funkcję karty w stosie w Chrome, aby uzyskać lepsze zarządzanie kartami

Udostępnij teraz w social media:

Od lat używam Firefoksa jako mojej podstawowej przeglądarki internetowej. Jest dość szybki i funkcjonalny, ale z jakiegoś powodu podczas ostatnich kilku aktualizacji sprawy nie potoczyły się dobrze, nie pozostawiając mi innego wyboru niż trwałe przejście na Google Chrome. I cieszę się, że to zrobiłem. Chrome jest jeszcze szybszy niż Firefox i ma po prostu więcej rozszerzeń i lepszą obsługę programistów. Jeśli jednak jest jedna rzecz, którą chciałbym, aby Chrome mógł pożyczyć od Firefoksa, to układanie kart. Na przykład, gdy otwierasz wiele kart w Chrome, przeglądarka zmniejsza rozmiary kart do tego stopnia, że ​​tytuł stron nie jest już widoczny na kartach. Z drugiej strony Firefox zmniejsza rozmiar karty tylko do wstępnie zdefiniowanego stanu, a każda nowa karta od tego punktu jest układana w stos po prawej stronie, wraz z małą strzałką, która umożliwia łatwe poruszanie się między otwartymi kartami. Dzisiaj udostępnimy mały samouczek, który wprowadzi podobną funkcjonalność „ułożonych kart” do przeglądarki Chrome.

  Nagraj screencast i zapisz w formacie MP4, AVI, OGG, WebM lub GIF

Jeśli spojrzysz na poniższy zrzut ekranu, zauważysz, jak Chrome faktycznie zmniejszył wiele kart w oknie przeglądania, co utrudnia identyfikację karty, nie mówiąc już o jej zamknięciu. Oczywiście można kliknąć kartę, a następnie w razie potrzeby nacisnąć przycisk zamykania, ale po co?

Z drugiej strony, Chrome ma funkcję układania zakładek iz jakiegoś powodu Google ukrył ją na stronie z flagami Chrome. Jeśli chcesz włączyć tę funkcję, wykonaj czynności wymienione poniżej.

Najpierw przejdź do strony Flagi Chrome, wpisując chrome: // flags / w pasku adresu i naciśnij Enter. Spowoduje to otwarcie konsoli eksperymentalnej Flags, która zawiera różne funkcje eksperymentalne, które zwykle nie są domyślnie włączone w Chrome.

  Ból we wczesnej fazie choroby jest prawdziwy, ale potrzebujemy go do postępu

Teraz naciśnij Ctrl + F na klawiaturze i wpisz „Stacked Tabs” (bez cudzysłowów) w pasku wyszukiwania, aby podświetlić opcję Stacked Tabs Window i kliknij „Włącz”, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

Stacked Tabs_Enable In FLags

Chrome wyświetli monit o ponowne uruchomienie przeglądarki, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Kliknij przycisk „Uruchom ponownie teraz”, a po ponownym uruchomieniu przeglądarki Google Chrome będzie również włączona funkcja kart ułożonych w stos w stylu przeglądarki Firefox.

Stacked Tabs

x