Jak włączyć funkcję Znajdź moje urządzenie na Androidzie

Android ma funkcję śledzenia urządzenia, podobnie jak iOS, która pozwala sprawdzić, gdzie jest Twoje urządzenie. Możesz go użyć do śledzenia swojego urządzenia, ale możesz też użyć go do połączenia się z urządzeniem i znalezienia go, jeśli zgubisz je w tym samym pokoju lub domu, w którym jesteś. dedykowaną aplikację Znajdź moje urządzenie w Sklepie Play. Zapewnia łatwy dostęp do pulpitu nawigacyjnego, za pomocą którego można przeglądać wszystkie podłączone urządzenia i śledzić je.

Znajdź moje urządzenie na Androida

Zainstaluj usługę Znajdź moje urządzenie z Sklep Google Play. Możesz go pobrać z linku lub jeśli później zdecydujesz się go wyszukać w aplikacji Sklep Google Play, upewnij się, że pobrałeś ten, który został opublikowany przez Google.

Uruchom aplikację i zaloguj się na swoje konto Google. Opcjonalnie możesz zalogować się jako gość.

Po zalogowaniu się musisz zezwolić aplikacji na dostęp do swojej lokalizacji. Znajdzie Twoje aktualne urządzenie na mapie i możesz do niego zadzwonić, jeśli chcesz. Możesz także skorzystać z opcji Włącz zabezpieczanie i wymazywanie w aplikacji.

Przycisk więcej opcji, tj. Trzy kropki u góry umożliwiają zmianę nazwy urządzenia i przełączanie kont, jeśli chcesz. Możesz także odświeżyć lokalizację urządzenia i włączyć opcję, która wymaga logowania się zawsze po uruchomieniu aplikacji.

Instalacja tej aplikacji nie jest konieczna, jeśli chcesz mieć możliwość znalezienia urządzenia w Twoich rękach. Lokalizacja Twojego telefonu jest śledzona przez Google i możesz ją znaleźć w przeglądarce internetowej na komputerze. Wszystko, co musisz zrobić, to Google Znajdź mój telefon. Możesz znaleźć mój telefon Google w przeglądarce Android, jednak korzystanie z aplikacji oznacza znacznie mniej dotknięć i lepszy pulpit nawigacyjny.

Opcja Zaloguj się jako gość jest używana, gdy musisz zalogować się za pomocą konta Google, którego nie skonfigurowałeś w telefonie lub takiego, którego nie zamierzasz używać długoterminowo. Niezależnie od konta, na które się zalogujesz, zostanie ono wylogowane w momencie zamknięcia aplikacji.

Jest to aplikacja marki Google, więc użytkownicy będą preferować ją od innych podobnych rozwiązań, a jest ich co najmniej setka. Nie wszystkie są tak niezawodne jak własne rozwiązanie Google, więc aplikacja będzie mile widzianym dodatkiem.