Jak włączyć GameDVR w systemie Windows 10 na nieobsługiwanym systemie


Aplikacja Xbox na Windows 10 ma całkiem niesamowitą funkcję, która umożliwia użytkownikom zrzuty ekranu lub nagrywanie gier. Można go nawet użyć do nagrywania ekranu, ale co dziwne, funkcja jest powiązana ze sprzętem, tj. Kartą graficzną zainstalowaną w systemie. Jeśli karta nie jest z właściwej serii, GameDVR po prostu nie zadziała. To dziwne, ponieważ nagrywanie ekranu jest czymś, co ludzie robili od wieków i istnieje niezliczona liczba aplikacji, które pozwalają to zrobić. Jeśli masz system, który nie ma obsługiwanej karty graficznej lub karta graficzna jest obsługiwana, ale system Windows 10 nadal informuje, że GameDVR nie będzie działać w twoim systemie, musisz spróbować GameDVR_Config. Jest to mały plik konfiguracyjny, dzięki któremu GameDVR będzie działał w systemie Windows 10, nawet jeśli karta graficzna nie jest kompatybilna.

Pobierz i uruchom GameDVR_Config. Zasadniczo jest to program konfiguracyjny pierwotnie napisany przez programistę, aby umożliwić bitrate kodowania do 30000, ale został zaktualizowany o dwie nowe opcje, które pozwalają GameDVR działać na nieobsługiwanych systemach.

Po prostu uruchom aplikację, upewnij się, że zaznaczone są opcje „Force Software MFT (16 FPS + VBR)” i „Disable Cursor Blending”, a następnie naciśnij skrót klawiaturowy Win + G. Pasek gry pojawi się, a po kliknięciu przycisku nagrywania rozpocznie się nagrywanie bieżącej aplikacji.

Przetestowaliśmy go, aby sprawdzić, czy nagrywa Microsoft Edge i na pewno, gdy Edge został zidentyfikowany jako gra, bezbłędnie rejestrował całą aktywność.

gamedvr-record

System, o którym mowa, odmówił uruchomienia GameDVR od dnia, w którym Windows 10 upuścił swoją pierwszą wersję zapoznawczą z obsługiwaną funkcją. Wersja stabilna, aktualizacja z listopada 2015 r. I wiele kolejnych wersji zapoznawczych dały te same wyniki, ale ta aplikacja załatwiła sprawę.

Innym problemem, który system Windows 10 miał od jakiegoś czasu, jest to, że pomimo obecności obsługiwanej karty graficznej w systemie, nie udało się nagrać rozgrywki, mówiąc, że funkcja nie jest obsługiwana w systemie. Od tego czasu nie ma rozwiązania tego problemu, ale GameDVR_Config to naprawia. Przetestowaliśmy to na systemie z tym właśnie problemem i zdziałało cuda, więc mam nadzieję, że zadziała również dla wszystkich innych. Ktoś musi wysłać tort dewelopera.

Pobierz GameDVR_Config

x