Jak włączyć i dostosować napisy w Disney +

Podobnie jak Netflix i inne platformy do przesyłania strumieniowego, Disney + obsługuje wielojęzycznych i niedosłyszących klientów, oferując napisy do swoich filmów i programów telewizyjnych. Jeśli chcesz włączyć, wyłączyć lub dostosować napisy w Disney +, oto co musisz zrobić.

Włączanie lub wyłączanie napisów w Disney +

Napisy są dostępne do wszystkich głównych programów telewizyjnych i filmów Disney +. Możesz je włączyć lub wyłączyć podczas odtwarzania na Disney + w przeglądarce internetowej, aplikacji mobilnej Disney + lub na innych platformach, takich jak Apple TV.

Chociaż instrukcje będą się nieco różnić, wrażenia z Disney + są bardzo podobne na prawie wszystkich platformach, od konsol do gier po telewizory Smart TV. Jeśli Twojej własnej platformy nie ma na liście, powinieneś zauważyć, że poniższe kroki działają w podobny sposób.

W Twojej przeglądarce internetowej

Aby włączyć lub wyłączyć napisy z pliku Witryna Disney +, musisz najpierw zacząć grać w coś z Disney + w swojej przeglądarce.

Najedź kursorem na odtwarzany film lub program telewizyjny w przeglądarce, aby wyświetlić elementy sterujące odtwarzaniem. W prawym górnym rogu kliknij przycisk „Sterowanie językiem” (w kształcie klawiatury).

Spowoduje to wyświetlenie opcji dźwięku i napisów dla odtwarzanej zawartości. Domyślnie napisy są wyłączone.

Aby je włączyć, przewiń i wybierz jeden z dostępnych języków w kategorii „Napisy”. Twój film natychmiast zacznie wyświetlać napisy w wybranym języku.

Wybierz jeden z języków w

Jeśli chcesz wyłączyć napisy, powtórz powyższe kroki, wybierając „Wył.” Z listy „Napisy”. Spowoduje to usunięcie ich z Twojego filmu.

Wybierz

Na iPhonie, iPadzie lub urządzeniach z Androidem

Jeśli używasz uruchomionego urządzenia mobilnego Androidlub masz iPhone lub iPad, znajdziesz ekran odtwarzania podobny do tego używanego w witrynie Disney +.

Aby włączyć lub wyłączyć napisy, rozpocznij odtwarzanie wideo, a następnie dotknij ikony „Sterowanie językiem”, która przypomina klawiaturę w prawym górnym rogu. Wybierz język napisów, który chcesz włączyć z kategorii „Napisy” (na przykład „Deutsch” dla niemieckiego).

Jeśli masz już włączone napisy, wybierz zamiast tego opcję „Wył.”.

W aplikacji mobilnej Disney + wybierz jeden z języków z pliku

Na innych platformach

Inne platformy będą miały różne interfejsy, ale będziesz mieć dostęp do menu napisów podczas odtwarzania filmów i programów telewizyjnych Disney +.

Włączenie napisów Disney + na przykład na Xbox One lub PlayStation 4 przebiega według podobnego schematu do powyższych metod, uzyskując dostęp do ikony sterowania językiem i wybierając dostępny język.

Jednak na Apple TV przesuwanie palcem w dół za pomocą pilota daje dostęp do menu, w którym można włączyć lub wyłączyć napisy na karcie „Napisy”.

Jak dostosować napisy w Disney +

Istnieje możliwość dostosowania napisów wyświetlanych w filmach Disney +, co pozwala zmienić czcionkę, kolor i ogólny wygląd napisów.

Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy grasz w zawartość Disney + w przeglądarce internetowej. W chwili pisania tego tekstu nie można dostosować napisów wyświetlanych w aplikacji mobilnej Disney + ani w aplikacji Disney + na innych platformach.

Aby to zrobić, rozpocznij odtwarzanie filmu lub programu telewizyjnego w Witryna Disney +. Podczas odtwarzania najedź myszą na zawartość wideo, aby wyświetlić elementy sterujące odtwarzaniem, a następnie wybierz ikonę „Sterowanie językiem” w prawym górnym rogu (w kształcie klawiatury).

Aby uzyskać dostęp do napisów Disney +, naciśnij ikonę ustawień języka (w kształcie klawiatury) w prawym górnym rogu okna odtwarzania.

Spowoduje to wyświetlenie opcji dźwięku i napisów.

Aby dostosować napisy, kliknij ikonę „Ustawienia” po prawej stronie.

Naciśnij ikonę koła zębatego ustawień w menu audio i napisów, aby dostosować swoje napisy Disney +.

Spowoduje to wyświetlenie menu „Styl napisów”. W tym miejscu możesz wybrać nową czcionkę z menu rozwijanego „Czcionka”.

Wszystkie wprowadzone zmiany można wyświetlić w górnej części menu.

Wybierz czcionkę napisów Disney + z pliku

Za pomocą dostępnych opcji można również ustawić kolor, rozmiar i krycie czcionki.

Wybierz kolor, krycie i rozmiar czcionki z dostępnych opcji.

Dostępne są również dalsze zmiany, w tym możliwość ustawienia obramowania czcionki, koloru tła i krycia, a także koloru i krycia okna.

Zmień te ustawienia, aby dopasować je do własnych upodobań i wymagań.

Z dostępnych opcji wybierz obramowanie czcionki, kolor tła i okna oraz tło i krycie okna.

Jeśli chcesz zresetować napisy do domyślnego stylu Disney +, kliknij przycisk „Przywróć domyślne” u dołu menu.

Aby zresetować ustawienia napisów Disney Plus, przewiń do dołu

Wszelkie zmiany wprowadzone w napisach zostaną zastosowane automatycznie.

x