Jak włączyć i używać śledzenia przesyłek w aplikacji Gmail

Gmail zawiera wiele pomocnych narzędzi i funkcji. Aby utrzymać porządek w skrzynce odbiorczej, oferuje różne opcje tworzenia folderów, etykiet i podfolderów w Gmailu. Co więcej, możesz planować e-maile w Gmailu natywnie, bez korzystania z dodatków innych firm. A teraz Google wymyślił zgrabną nowość funkcja który umożliwia śledzenie przesyłek bezpośrednio w aplikacji Gmail. Nie musisz szukać numeru przesyłki i ręcznie sprawdzać statusu przesyłki. Gmail zrobi to wszystko za Ciebie i na pierwszy rzut oka wyświetli datę przybycia. Jakie to jest świetne? Aby więc włączyć śledzenie przesyłek w Gmailu, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem poniżej.

Włącz śledzenie przesyłek w Gmailu (2023)

Śledzenie przesyłek jest teraz dostępne w aplikacji Gmail na telefony iPhone i telefony z systemem Android, ale trzeba je włączyć ręcznie. Na naszym telefonie z Androidem ustawienie śledzenia przesyłek pojawiło się w Gmailu w wersji 2023.01.08.501398065.Release (24 stycznia). To powiedziawszy, wdrożenie jest szybkie i prawdopodobnie masz już tę funkcję. Wystarczy ją włączyć, a oto jak to zrobić:

Uwaga: pamiętaj, że śledzenie przesyłek nie jest dostępne w komputerowej wersji Gmaila i aby korzystać z tej funkcji, musisz użyć aplikacji mobilnej Gmail

1. Najpierw otwórz aplikację Gmail na swoim telefonie i przejdź do „Ustawień” w menu hamburgera. Następnie wybierz konto e-mail, dla którego chcesz włączyć tę funkcję. Na iPhonie otwórz ustawienia Gmaila i przejdź do „Prywatności danych”.

2. Następnie przewiń w dół, poszukaj opcji „Śledzenie przesyłki” i włącz tę funkcję. Pamiętaj, że Google udostępni numery śledzenia przewoźnikom.

3. Od teraz w aplikacji Gmail będziesz otrzymywać szacowaną datę przyjazdu. Informacje będą czytelne i oznaczone aktualnym statusem przesyłki. Następnie możesz otworzyć wiadomość e-mail, aby uzyskać dostęp do karty śledzenia zamówienia u góry, w tym opcji „Śledź paczkę” i „Wyświetl zamówienie”.

Obraz: Google

Łatwe śledzenie przesyłek za pomocą aplikacji Gmail

W ten sposób możesz włączyć śledzenie przesyłek i uzyskać szybkie informacje o swoich przesyłkach. Byłbym zachwycony, gdyby Google zintegrował tę funkcję z widżetem „W skrócie” na ekranie głównym. W każdym razie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o takich fajnych sztuczkach z Gmaila, skorzystaj z naszego połączonego artykułu. Aby włączyć Gmaila offline, który pozwoli Ci korzystać z usługi e-mail bez aktywnego połączenia z Internetem, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x