Jak włączyć i wyłączyć weryfikację dwuetapową w Whatsapp


Whatsapp dodał nową funkcję bezpieczeństwa; weryfikacja dwuetapowa. Ta funkcja została początkowo udostępniona wybranym użytkownikom, ale teraz jest dostępna dla wszystkich użytkowników Whatsapp. Weryfikacja dwuetapowa w Whatsapp dodaje drugą warstwę zabezpieczeń, aby nikt nie mógł skonfigurować Whatsapp przy użyciu Twojego numeru telefonu. Gdy włączysz weryfikację dwuetapową w Whatsapp, za każdym razem, gdy będziesz musiał skonfigurować Whatsapp na nowym urządzeniu, będziesz musiał podać swoje hasło. Oto, jak możesz włączyć i wyłączyć weryfikację dwuetapową w Whatsapp.

Włącz weryfikację dwuetapową

Otwórz Whatsapp i przejdź do Ustawienia> Konto> Weryfikacja dwuetapowa.

Dotknij „Włącz” i wprowadź sześciocyfrowy kod dostępu. Będziesz musiał wejść do niego dwukrotnie; raz, aby skonfigurować i raz, aby to zweryfikować. Po ustawieniu hasła Whatsapp poprosi Cię o podanie adresu e-mail.

Adres e-mail jest powiązany z Twoim numerem telefonu i służy do odzyskiwania lub resetowania hasła, jeśli go zapomnisz. Możesz to pominąć, jeśli chcesz.

Wyłącz weryfikację dwuetapową

Otwórz Whatsapp i przejdź do Konto> Ustawienia> Weryfikacja dwuetapowa. Wybierz opcję „Wyłącz”. Będziesz musiał wprowadzić hasło raz, zanim weryfikacja dwuetapowa zostanie wyłączona. Możesz także zmienić hasło na tym samym ekranie, ale ponownie będziesz musiał zweryfikować zmianę, wprowadzając stare hasło.

Weryfikacja dwuetapowa w Whatsapp ma na celu uniemożliwić komuś skonfigurowanie aplikacji przy użyciu Twojego numeru telefonu. Jeśli zgubisz kartę SIM lub komuś uda się wydać zduplikowaną kartę SIM, kod dostępu uniemożliwi skonfigurowanie Whatsapp dla Twojego numeru.

Jeśli korzystasz z Whatsapp na komputerze, nie poprosi Cię o podanie hasła podczas rozpoczynania nowej sesji. Zakłada się, że to Ty, ponieważ musisz zeskanować kod QR telefonem, aby się zalogować.