Udostępnij teraz w social media:

Co to jest Omegle?

Omegle to bezpłatna usługa online, która pozwala użytkownikom rozmawiać anonimowo z innymi, bez konieczności rejestracji lub weryfikacji tożsamości. Dostępna w aplikacjach internetowych i telefonicznych, stała się bardzo popularnym sposobem rozmów z innymi ludźmi z całego świata. Slogan „Rozmawiaj z nieznajomymi” stanowi dokładne podsumowanie funkcji Omegle.

Użytkownicy są losowo łączeni w parę z innymi i mają możliwość prowadzenia rozmów tekstowych, głosowych i wideo. Masz również możliwość wpisywania zainteresowań, dzięki czemu możesz łączyć się w pary z osobami o podobnych poglądach i omawiać interesujące Cię tematy.

Najważniejszą rzeczą, która oddziela Omegle od innych mediów społecznościowych i platform komunikacyjnych, jest to, że nie musisz podawać żadnych danych osobowych, aby z niego korzystać. Możesz w pełni korzystać z usługi i zachować całkowitą anonimowość. Oznacza to, że Twoja tożsamość jest chroniona i żaden z twoich rozmówców nie będzie wiedział, kim jesteś, chyba że zdecydujesz się ujawnić te informacje.

Sprawdź -   Jak zainstalować odtwarzacz muzyki w chmurze Olivia w systemie Linux

Jak włączyć kamerę na Omegle

Możesz się zastanawiać, czy możesz i jak włączyć kamerę na Omegle. Omegle był pierwotnie usługą tekstową, kiedy po raz pierwszy został uruchomiony w 2009 roku. Do 2010 roku dodał opcje czatu głosowego i wideo. Aby korzystać z funkcji głosu i wideo, musisz mieć działającą kamerę internetową i mikrofon. Jednak gdy już masz te elementy, i rzeczywiście, wiele komputerów pojawia się, gdy wersje wbudowane i telefony komórkowe również mają je w standardzie, umożliwienie ich używania na Omegle jest proste.

W Omegle po prostu wybierz opcję „Zezwalaj” w oknie ustawień Adobe Flash Player. W oknie wideo pojawi się lista rozwijana „Kamera”. Wybierz opcję „ManyCam Virtual Webcam” lub „ManyCam Video Source”.

Następnie masz możliwość włączania i wyłączania aparatu, po prostu dotykając ikony na ekranie wideo. W ten sam sposób możesz również włączać i wyłączać mikrofon.

Jeśli wykonasz te czynności i okaże się, że kamera nie działa, możesz rozwiązać problemy, korzystając z różnych zasobów online.

Sprawdź -   Co to jest Brave Browser i jak wypada w porównaniu z Chrome?

Czy możesz używać Omegle bez aparatu?

Omegle pozwala na swobodę rozmów w dowolny sposób. Możesz używać tylko tekstu, głosu lub wideo. Jeśli nie masz kamery lub nie chcesz jej używać, nadal możesz w pełni korzystać z opcji czatu tekstowego i głosowego Omegle. Niektórzy wolą tę opcję, ponieważ pozwala im ona zachować całkowitą anonimowość i pozostać niewidocznymi dla innych użytkowników.

Czy Omegle jest bezpieczne?

Omegle od lat budzi wiele kontrowersji. Chociaż ludzie są zainteresowani anonimowością oferowaną przez platformę, należy pamiętać, że każdy, z kim rozmawiasz, również ma tę zaletę, że jest anonimowy. Podczas gdy większość ludzi online nie ma się czym martwić, możliwość zachowania całkowitej anonimowości może przyciągnąć mniej niż pożądanych użytkowników.

Omegle był w przeszłości krytykowany za brak filtra wulgaryzmów i wykazanie słabego umiaru. Niektórzy użytkownicy skarżyli się na nagość i treści seksualne w filmach. W odpowiedzi na te obawy programiści stworzyli funkcję moderowanego czatu, której celem jest umożliwienie dzieciom i nastolatkom, a także dorosłym, którzy nie chcą oglądać treści dla dorosłych, na to bezpiecznie. Dla użytkowników, którzy chcą oglądać lub angażować się w wymianę treści dla dorosłych, istnieje również niemoderowany obszar czatu.

Sprawdź -   Jak naprawić błędy 404 z PPA Ubuntu

Jedną z największych obaw, która wychodzi na jaw, jest to, czy Omegle jest przyjazny dla dzieci. Jeśli robią to tylko w moderowanych pokojach, jest mniej prawdopodobne, że będą narażeni na nieodpowiednie treści od innych użytkowników. Jeśli jednak dzieci korzystają z platformy bez nadzoru i wchodzą do niemoderowanych pokoi, prawdopodobnie napotkają treści nieodpowiednie dla wieku.

Jeśli chodzi o ogólne bezpieczeństwo dorosłych, odwoływanie się do platformy jest anonimowe oznacza, że ​​nikt nie dowie się, kim jesteś, chyba że zdecydujesz się ujawnić swoją tożsamość. Jeśli rozmawiasz bez kamery, Twoi partnerzy czatu również Cię nie zobaczą. Jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo w Internecie, może to być najlepsza opcja dla Ciebie podczas korzystania z Omegle.