Udostępnij teraz w social media:

Masz dość grzebania w ciemności? W przypadku systemu iOS 14 lub nowszego na telefonie iPhone 8 lub nowszym możesz szybko włączać i wyłączać latarkę dwoma lub trzema stuknięciami w tylną część iPhone’a za pomocą funkcji o nazwie Back Tap. Oto jak to skonfigurować.

Jak działa Back Tap?

Back Tap to funkcja ułatwień dostępu iOS, która wykrywa fizyczne stuknięcia palcem w tył telefonu iPhone za pomocą wbudowanego akcelerometru telefonu. Działa na iPhone’ach 8 i nowszych iPhone’ach. Po skonfigurowaniu w Ustawieniach możesz użyć dwóch lub trzech dotknięć, aby uruchomić wiele różnych działań na telefonie, w tym skróty, których użyjemy tutaj, aby włączyć latarkę.

Tworzenie skrótu przełączającego latarkę

Aby włączyć i wyłączyć latarkę, musimy utworzyć niestandardowy skrót za pomocą wbudowanej aplikacji Skróty. Aby to zrobić, otwórz „Skróty”. Jeśli nie możesz go znaleźć, spróbuj wyszukać Spotlight: jednym palcem przesuń w dół od środka ekranu głównego. Wpisz „skróty” w pasku wyszukiwania, a następnie kliknij ikonę „Skróty”.

Sprawdź -   Jak wyłączyć wyświetlanie gorącego rogu pulpitu w systemie Windows 10

Jeśli po otwarciu aplikacji zobaczysz ekran przeglądu „Skróty”, kliknij kartę „Moje skróty”, a następnie wybierz opcję „Wszystkie skróty”.

Kran

Na ekranie „Wszystkie skróty” stuknij przycisk plus („+”).

Stuknij przycisk plus (+).

Następnie zobaczysz stronę „Nowy skrót”, na której dodasz kroki (zwane „czynnościami”) do skrótu. Najpierw zmieńmy nazwę skrótu. Naciśnij przycisk „elipsy” (trzy kropki).

W aplikacji Skróty na iPhonie stuknij przycisk z wielokropkiem, aby zmienić nazwę skrótu.

Kliknij obszar tekstowy „Nazwa skrótu” i zmień nazwę skrótu na „Przełączanie latarki”, a następnie kliknij „Gotowe”.

Zmień nazwę skrótu

Gdy wrócisz do ekranu skrótów, dotknij „Dodaj akcję”.

Kran

Gdy pojawi się panel „Działania”, wyszukaj „latarka”. W wynikach dotknij „Ustaw latarkę”.

W aplikacji Skróty wyszukaj

Akcja „Ustaw latarkę” pojawi się na liście działań. Domyślnie latarka jest włączona tylko po uruchomieniu skrótu. To, czego chcemy, to przełączanie latarki, aby włączała się lub wyłączała po uruchomieniu skrótu. Aby to zrobić, dotknij słowa „Włącz” w wyrażeniu „Włącz latarkę”.

Sprawdź -   Jak oznaczyć lokalizację w Snapchacie

Na liście akcji dotknij

Gdy pojawi się menu „Operacja”, wybierz opcję „Przełącz”.

Z listy Operacja wybierz

Na liście działań czynność „Latarka” powinna teraz brzmieć „Przełącz latarkę”. Oznacza to, że jeśli uruchomisz skrót i latarka jest wyłączona, latarka włączy się. Jeśli uruchomisz skrót, gdy latarka jest włączona, latarka się wyłączy. Programujesz!

Wskaż „Gotowe”, aby sfinalizować skrót.

Kran

Następnie na liście zobaczysz skrót „Przełączanie latarki”. Możesz to teraz przetestować, dotykając przycisku skrótu. Jeśli latarka włączy się, ponownie dotknij przycisku skrótu, aby ją wyłączyć.

Skrót do przełączania latarki widoczny w Skróty na iPhonie.

Teraz jesteś gotowy, aby przejść do następnego kroku: łączenie skrótu z Back Tap.

Konfigurowanie Wstecz Kliknij, aby uruchomić skrót latarki

Teraz, gdy skonfigurowaliśmy skrót, który będzie włączał i wyłączał latarkę, musimy skonfigurować sposób jej aktywacji za pomocą Back Tap. Aby to zrobić, otwórz „Ustawienia”.

Sprawdź -   Jak wyłączyć opóźnienie uruchamiania systemu Windows 10

Stuknij w

W Ustawieniach przejdź do Dostępność> Dotyk.

Stuknij opcję Dotyk w Ustawieniach na iPhonie lub iPadzie

W „Ustawieniach dotyku” wybierz „Stuknij Wstecz”.

W ustawieniach ułatwień dostępu na iPhonie wybierz

W ustawieniach „Back Tap” wybierz, czy chcesz aktywować latarkę dwoma stuknięciami („Double Tap”) czy trzema („Triple Tap”) z tyłu telefonu, a następnie wybierz odpowiednią opcję.

W ustawieniach Back Tap wybierz

Następnie przewiń listę działań w dół, aż zobaczysz sekcję „Skróty”. Wybierz właśnie utworzony skrót „Flashlight Toggle”.

W ustawieniach Back Tap wybierz plik

Naciśnij raz wstecz, aby upewnić się, że zmiana została zarejestrowana, a następnie zamknij Ustawienia. Następnym razem, gdy dwukrotnie lub trzykrotnie stukniesz tylną część iPhone’a (w zależności od konfiguracji), włączy się latarka iPhone’a. Stuknij ponownie dwa lub trzy razy w tył, aby go wyłączyć. Baw się dobrze oświetlając ciemne przestrzenie!