Jak włączyć lub wyłączyć nowy projekt Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Chrome powoli zmierza w kierunku Material Design. Material design był pierwotnie przeznaczony dla aplikacji na Androida i był próbą ujednolicenia wyglądu aplikacji opracowanych na platformę mobilną. W rezultacie powstało kilka atrakcyjnych pod względem estetycznym aplikacji na Androida. Projekt staje się teraz znakiem rozpoznawczym wszystkich usług i aplikacji Google. Chrome nie jest inny; nastąpił powolny, ale stały ruch w kierunku Material design, a wraz z Chrome 67 wdrażanie Material Design jest nadal w toku. Większość z nich jest wciąż w wersji beta, więc aby uzyskać pełne wrażenia, musisz użyć wersji Chrome Canary. To powiedziawszy, jeśli poczekasz kilka cykli wydawniczych, stabilna wersja Chrome ostatecznie doda pełny wygląd materiału. Jeśli używasz teraz Canary, możesz włączyć w nim nowy wygląd Chrome.

  Jak zarejestrować się w Apple One na iPhonie i iPadzie

Nowy wygląd Chrome

Nowy projekt Chrome jest włączany i wyłączany za pomocą flagi Chrome. Otwórz Chrome i wprowadź następujące informacje w pasku adresu i włącz go. Ta flaga jest dostępna w aktualnej stabilnej wersji Chrome i możesz ją teraz włączyć, chociaż nie przynosi wiele zmian w interfejsie użytkownika. Ostrzegamy, że w przypadku użytkowników systemu Windows 10 ta flaga może spowodować, że paski tytułu staną się szare.

chrome://flags#top-chrome-md

Następnie poszukaj poniższej flagi i włącz ją. Ta flaga jest obecna tylko w Chrome Canary.

chrome://flags#uifood

Włącz obie te flagi i ponownie uruchom Canary, aby zastosować zmiany. Jeśli nigdy nie zwracałeś dużej uwagi na interfejs użytkownika, możesz nie zauważyć dużej różnicy, jednak Google będzie nadal migrować Chrome do Material Design, a włączenie tych dwóch flag pomoże Ci śledzić zmiany i uzyskać je w momencie dodania.

  Oto jak oglądać online ostatni sezon Game of Thrones

Powinniśmy Cię ostrzec, że jeśli nie masz cierpliwości do aplikacji beta, możesz nie chcieć używać Canary. Wersje beta Chrome nie są bardzo niestabilne, ale mogą nie działać dobrze na pulpicie. Obecna stabilna wersja Chrome już wydaje się mieć mały, łatwy do naprawienia błąd interfejsu użytkownika w systemie Windows 10, więc wymuszenie projektowania materiałów w wersji Canary może mieć wpływ na to, jak dobrze działa przeglądarka.

Nie ma ETA, kiedy nowy projekt zostanie w pełni przeniesiony do stabilnej wersji przeglądarki, ale Google od prawie roku powoli włącza niewielkie jego aspekty. Jeśli pamiętasz, strona Pobieranie i ustawienia wyglądała zupełnie inaczej jeszcze jakiś czas temu.

  Jak sprawdzić, która wersja systemu operacyjnego Chrome jest na Twoim Chromebooku

x