Jak włączyć mobilny punkt dostępu i zarządzać nim w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 doda cały szereg bardzo imponujących nowych funkcji w rocznicowej aktualizacji. Z każdą kolejną wersją zapoznawczą, którą Microsoft wysyła do testerów i programistów, dowiadujemy się więcej o nadchodzących zmianach, które zostaną wprowadzone. Aplikacja Ustawienia została poprawiona wykładniczo i dodano do niej wiele nowych ustawień, dzięki czemu stało się jasne, że zamiast tego będzie zarządzanych coraz więcej ustawień z Panelu sterowania. Począwszy od kompilacji 14332, możesz teraz przekształcić system Windows 10 w mobilny punkt dostępu bez konieczności konfigurowania narzędzia wiersza poleceń NETSH. Proces jest teraz tak prosty, jak przełączanie przełącznika. Oto jak włączyć mobilny punkt dostępu w systemie Windows 10 i nim zarządzać.

  Jak zamienić słowo w wielu plikach tekstowych w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Sieć i Internet. Przejdź do zakładki Mobilny hotspot i włącz opcję „Udostępnij swoje połączenie internetowe innym urządzeniom”. Nazwa twojego systemu będzie używana jako nazwa sieci, a system Windows wygeneruje hasło, które należy wprowadzić na każdym urządzeniu, które chce połączyć się z siecią.

Aby zmienić nazwę punktu dostępu lub zmienić hasło, kliknij przycisk Edytuj na tym ekranie. Nakładka „Edytuj informacje o sieci” umożliwia zmianę nazwy sieci i hasła do niej.

win10-hotspot-pw

Kiedy urządzenie jest podłączone do twojego hotspotu (możesz podłączyć do 8 urządzeń), zobaczysz nazwę urządzenia, jego adres IP i adres MAC.

urządzenia z połączeniem win10

Windows od dawna może obsługiwać hotspot, ale jego konfiguracja była nie tylko czasochłonna, ale także skomplikowana dla przeciętnego użytkownika. Istnieje wiele aplikacji, które upraszczają proces w systemach z systemem Windows 7/8 / 8.1 / 10, ale prawdopodobnie spowoduje to wyginięcie większości tych aplikacji.

  10 rzeczy, które należy przygotować na aktualizację funkcji systemu Windows 10

Ta funkcja i jej funkcjonalność zostały przetestowane w wersji Preview Build 14332 systemu Windows 10. Oczekujemy, że trafi ona do rocznicowej aktualizacji, jednak jeśli funkcja nie będzie gotowa na czas, odpowiednio zaktualizujemy ten wpis.

x