Jak włączyć nowe menu rozszerzeń Chrome

Od pewnego czasu Chrome wprowadza niewielkie zmiany w interfejsie użytkownika. Przejście do wyglądu Material Design jest praktycznie kompletne i wprowadza teraz mniejsze zmiany w innych obszarach przeglądarki. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, na razie zmiany te są opcjonalne. Istnieje nowe menu rozszerzeń Chrome, które możesz włączyć. Umożliwia dostęp do rozszerzeń, które w innym przypadku zostałyby ukryte w menu przepełnienia. Oto jak to zdobyć.

Nowe menu rozszerzeń Chrome

Otwórz nową kartę Chrome i na pasku adresu URL wprowadź następujące dane.

chrome://flags

Na pasku wyszukiwania poszukaj flagi o nazwie Rozszerzenia Menu paska narzędzi. Możesz też wpisać następujące informacje w pasku adresu URL i nacisnąć Enter.

chrome://flags/#extensions-toolbar-menu

Znajduje się dla ciebie flaga Menu paska narzędzi rozszerzeń. Otwórz menu obok niego i wybierz Włączone. Uruchom ponownie Chrome.

Po ponownym uruchomieniu Chrome obok paska adresu pojawi się ikona rozszerzenia. Wygląda jak kawałek układanki. Kliknij go, a zobaczysz listę rozszerzeń włączonych w Chrome. Możesz uzyskać dostęp do rozszerzenia i wszystkich podmenu, które może mieć. Każde rozszerzenie ma przycisk więcej opcji obok niego. Po kliknięciu zobaczysz domyślne menu rozszerzenia, które umożliwia usunięcie go z Chrome, i prowadzi do strony tego konkretnego rozszerzenia w Chrome Web Store. W tym menu dostępna jest także opcja Przypnij.

Opcja Przypnij pozwala umieścić rozszerzenie obok paska adresu URL. Aby odpiąć przypięte rozszerzenie, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Odepnij.

To nowe menu rozszerzeń zasadniczo zastępuje menu przepełnienia, w którym można ukryć rozszerzenia Chrome. Rozszerzenia można dodać, przeciągając i upuszczając je w menu więcej opcji Chrome. To był dobry sposób na ograniczenie bałaganu w Chrome.

Po włączeniu menu nowych rozszerzeń nie będzie już można ukrywać rozszerzeń w menu przepełnienia. Ikona rozszerzenia będzie wszechobecna, więc obok paska adresu URL będą znajdować się co najmniej dwie ikony, tj. Ikona profilu i ikona rozszerzenia. To dziwny sposób na zmniejszenie bałaganu, ale tak właśnie jest.

Menu niewiele dodaje poza opcją Przypnij. Nie pozwala użytkownikom włączać ani wyłączać rozszerzeń. Nadal musisz przejść do strony rozszerzeń, aby to zrobić, i nie ma na to szybkiego sposobu. Kliknięcie ikony rozszerzenia również nie powoduje otwarcia strony rozszerzenia.