Jak włączyć obsługę Dropbox w menedżerze plików Dolphin

Menedżer plików Dolphin w KDE ma wiele fajnych funkcji. Jedną z jego najlepszych funkcji jest umożliwienie użytkownikom pobierania usług innych firm w celu skonfigurowania ich w przeglądarce. W tym artykule pokażemy, jak włączyć obsługę Dropbox w Dolphin.

Włączając obsługę Dropbox w Dolphin, będziesz mógł łatwo udostępniać pliki, generować łącza do pobierania i klikać „wyślij do Dropbox” bezpośrednio ze środowiska pulpitu Linux.

Zainstaluj Dolphin

Jeśli używasz środowiska KDE Desktop w systemie Linux, Dolphin jest już skonfigurowany i zainstalowany. Jednak Dolphin jest użyteczny w wielu innych konfiguracjach Linuksa. Aby zainstalować go na rzeczach takich jak Cinnamon, Gnome i innych, musisz otworzyć terminal i zainstalować następujące pakiety.

Uwaga: menedżer plików Dolphin jest aplikacją QT i wygląda najlepiej w KDE Plasma i LXQt. Aby używać go w środowisku graficznym GTK, zainstaluj Adwaita-Qt.

Ubuntu

sudo apt install dolphin

Debian

sudo apt install dolphin

Arch Linux

sudo pacman -S dolphin

Fedora

sudo dnf install dolphin

OpenSUSE

sudo zypper install dolphin

Ogólny Linux

Dolphin to oficjalny menedżer plików dla środowiska graficznego KDE i pulpitu Plazmy. Fakt, że jest to znaczące rozwiązanie w KDE, oznacza, że ​​bez względu na to, jak niejasna jest twoja dystrybucja Linuksa, Dolphin powinien być dostępny. Wyszukaj w menedżerze pakietów „menedżer plików dolphin” i zainstaluj go w sposób, w jaki zwykle instalujesz programy.

Alternatywnie, pobierz kod źródłowy menedżera plików Dolphin z pliku Strona GitHub i zbuduj go za pomocą cmake.

Zainstaluj Dropbox

Konfigurowanie wtyczki Dropbox w Dolphinie nie ma sensu, chyba że masz rzeczywistą usługę działającą na komputerze z systemem Linux. Udaj się do urzędnika Witryna Dropboxi kliknij „Zainstaluj”, aby przejść do oficjalnej strony pobierania. Stamtąd poszukaj swojej wersji systemu Linux i pobierz potrzebny pakiet.

Jeśli masz problemy z instalacją narzędzia do synchronizacji w chmurze Dropbox na komputerze z systemem Linux, zapewniamy Ci ochronę! Zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem, jak sprawić, by system synchronizacji Dropbox działał w systemie Linux.

Uwaga: Dropbox oświadczył, że zaprzestaje obsługi systemów plików w systemie Linux innym niż Ext4. Przed zainstalowaniem tej aplikacji w systemie upewnij się, że używasz Ext4. Jeśli nie, może być konieczne ponowne zainstalowanie Linuksa na komputerze, aby włączyć ten system plików.

Po skonfigurowaniu Dropbox w systemie Linux nadszedł czas, aby się zalogować. Następnie pozwól mu zsynchronizować się z folderem ~ / Dropbox w katalogu domowym.

Skonfiguruj usługę Dropbox w Dolphin

Integracja Dropbox w menedżerze plików Dolphin działa z wtyczką innej firmy. Ta wtyczka jest dostępna w pakiecie znanym jako „wtyczki-dolphin”. Jeśli chcesz zainstalować go na swoim komputerze z systemem Linux, uruchom okno terminala i postępuj zgodnie ze wskazówkami odpowiadającymi używanemu systemowi operacyjnemu.

Uwaga: przed zainstalowaniem tej wtyczki upewnij się, że aplikacja Dropbox jest uruchomiona, ponieważ działa ona w oparciu o Twój plik konfiguracyjny Dropbox.

Ubuntu

sudo apt install dolphin-plugins

Debian

sudo apt-get install dolphin-plugins

Arch Linux

sudo pacman -S dolphin-plugins

Fedora

sudo dnf install dolphin-plugins

OpenSUSE

sudo zypper install dolphin-plugins

Ogólny Linux

Wtyczki Dolphin są dostępne we wszystkich dystrybucjach Linuksa, które są dostarczane z menedżerem plików Dolphin. Korzystając z menedżera pakietów, wyszukaj „dolphin-plugins” i zainstaluj go. Alternatywnie, weź plik kod pakietu wtyczek z GitHub i zainstaluj go na swoim komputerze z systemem Linux.

Włącz wtyczkę

Pakiet wtyczek znajduje się na komputerze z systemem Linux i Dolphin go widzi. Jednak nie będziesz w stanie wchodzić w interakcje z Dropbox, dopóki ustawienia wtyczki nie zostaną w pełni skonfigurowane w systemie. Aby włączyć integrację Dropbox, uruchom swojego menedżera plików Dolphin, znajdź „Control” i wybierz go.

W menu „Control” wybierz „Configure Dolphin”, aby wywołać główny obszar konfiguracyjny dla menedżera plików. W głównym obszarze konfiguracji poszukaj opcji „Usługi” i wybierz ją, aby otworzyć listę zintegrowanych usług menedżera plików.

Przewiń listę usług i poszukaj opcji „Dropbox”. Zaznacz pole obok „Dropbox”, aby włączyć integrację, kliknij „Zastosuj” i zamknij Dolphin. Kiedy ponownie otworzysz Dolphin, zobaczysz Dropbox w menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i zielony znacznik wyboru w folderze synchronizacji w katalogu domowym.

Wtyczka Dolphin Dropbox

Nowe integracje Dolphin z Dropbox są dostępne za pośrednictwem menu prawego przycisku myszy. Aby z niego skorzystać, uruchom menedżera plików i znajdź plik w folderze synchronizacji Dropbox. Następnie kliknij dane prawym przyciskiem myszy. W menu wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy zauważysz kilka opcji Dropbox.

Przenieś do Dropbox

Jeśli jesteś poza folderem udostępnionym Dropbox, zauważysz opcję „Przenieś do Dropbox” w menu wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Ta funkcja umożliwia użytkownikowi wysyłanie danych bezpośrednio do folderu synchronizacji bez żadnego wysiłku. Aby z niego skorzystać, zaznacz dowolny plik lub folder w dolphinie, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Przenieś do Dropbox”.

Dzielić

Aby udostępnić plik z Dolphin, wybierz opcję „Kopiuj łącze Dropbox”, a publiczny adres URL przejdzie do schowka Twojego komputera. Naciśnij Ctrl + V, aby udostępnić publiczny adres URL znajomemu.

Udostępnij folder

Prywatne udostępnianie przez Dolphin do Dropbox odbywa się poprzez kliknięcie katalogu prawym przyciskiem myszy i wybranie przycisku „Udostępnij”. Wybranie opcji „Udostępnij” spowoduje natychmiastowe otwarcie nowego okna przeglądarki na Dropbox.com, którego możesz użyć do skonfigurowania udostępniania.

Widok

Możesz wyświetlić zawartość dowolnego katalogu lub przejrzeć plik w witrynie Dropbox, zaznaczając coś, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając „Wyświetl”. Możesz też wyświetlić komentarze do pliku / folderu, wybierając przycisk „Wyświetl komentarze”.