Eksplorator plików w systemie Windows 10 może wygenerować podgląd miniatur dla popularnych typów plików. Są to głównie obrazy, ale znowu nie wszystkie. W przypadku niektórych plików obrazów RAW musisz zainstalować aplikację, aby uzyskać podgląd miniatur. Oczywiście żmudne byłoby instalowanie aplikacji dla każdego rodzaju pliku graficznego, którego chcesz podgląd, dlatego użycie SageThumb jest najlepszą opcją. Ta aplikacja może włączyć podgląd miniatur dla nieobsługiwanych formatów obrazów w Eksploratorze plików. Może nawet włączyć je dla zastrzeżonych formatów, takich jak PSD. Oto jak to działa.

Włącz podgląd miniatur w Eksploratorze plików

Pobieranie i zainstaluj SageThumbs. To wszystko, co musisz zrobić. Otwórz dowolny folder z plikami obrazów, które normalnie nie wygenerowałyby miniatury, a zobaczysz miniatury dla nich.

Sprawdź -   Jak zainstalować Komodo Edit w systemie Linux

Poniższy zrzut ekranu pokazuje folder plików PSD, który miałem. To jest przed instalacją SageThumbs. Pliki nie wyświetlają się z ikoną Photoshop, ponieważ aplikacja nie jest zainstalowana w moim systemie.

To ten sam folder po zainstalowaniu SageThumbs. Ponownie Photoshop nie został zainstalowany, a aplikacja jest w stanie wygenerować miniaturę bez konieczności instalowania Photoshopa w systemie.

Jeśli pracujesz z wieloma niejasnymi formatami plików graficznych, a nawet typowymi, których Eksplorator plików nie obsługuje, ta aplikacja ułatwi wykładniczo przeglądanie plików. Podgląd miniatur pojawi się nie tylko w Eksploratorze plików, ale także w polach wyboru plików.

SageThumbs to dość stara aplikacja, ale działa dobrze w systemie Windows 10. W rzeczywistości aplikacja została zaktualizowana i wyraźnie stwierdza, że ​​obsługuje system Windows 10.

Sprawdź -   Jak tweetować z pulpitu Plazmy za pomocą Choqoka

Przekonasz się, że większość aplikacji, które umożliwiają podgląd miniatur dla nieobsługiwanych formatów, robi to w przypadku obrazów lub plików wideo. W przypadku dokumentów funkcja może nie być tak przydatna, ponieważ miniatura byłaby zbyt mała, aby faktycznie pokazać zawartość dokumentu. Podgląd miniatur, jako funkcja, naprawdę działa tylko w przypadku obrazów lub filmów. Nawet w przypadku filmów wyświetlają tylko jedną klatkę, a jeśli jest wiele filmów z tą samą lub podobną klatką, miniatury są o wiele mniej przydatne niż w przypadku pliku obrazu.

SageThumbs to rozszerzenie powłoki, które integruje się bezpośrednio z Eksploratorem plików. Nie musisz nic włączać, ale nie będziesz też w stanie nic dostosować w tej aplikacji. Jeśli kiedykolwiek chcesz go usunąć, będziesz musiał go odinstalować, tak jak każdą inną aplikację komputerową z Panelu sterowania.