Jak włączyć podgląd miniatur SVG w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

W systemie Windows, jeśli włączysz duże lub bardzo duże miniatury w Eksploratorze plików i wybierzesz plik JPG lub PNG, możesz wyświetlić podgląd tylko z jego miniatury. Ta funkcja działa głównie w przypadku popularnych typów plików. W przypadku obrazów, szczególnie dużych kolekcji zdjęć zaimportowanych z telefonu lub aparatu, jest to przydatne podczas ich porządkowania. System Windows zapewnia podgląd typowych typów obrazów, ale nie obejmuje to plików SVG. Jeśli masz dużo plików SVG, możesz włączyć podgląd miniatur SVG z rozszerzeniem Eksploratora plików.

Aby włączyć podgląd miniatur SVG, musisz zainstalować Rozszerzenie SVG Explorer w systemie Windows. To rozszerzenie działa w systemie Windows 7 i nowszych. Obsługuje zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe systemy Windows. Po zainstalowaniu wyświetli podgląd pliku SVG na jego miniaturze, a także w okienku podglądu w Eksploratorze plików.

Podgląd miniatury SVG

Pobierz rozszerzenie ze strony Github. Upewnij się, że pobrałeś właściwy, pasujący do architektury systemu Windows. Na przykład, jeśli używasz 32-bitowego systemu Windows, pobierz i zainstaluj 32-bitową wersję rozszerzenia. Jeśli pobierzesz niepoprawną wersję, nadal będzie ona instalowana w Twoim systemie, jednak nie będzie działać.

Po zainstalowaniu należy zamknąć i ponownie uruchomić program Explorer.exe. Możesz to zrobić na dwa sposoby; z wiersza poleceń lub przez ponowne uruchomienie systemu.

Jeśli chcesz ponownie uruchomić program Explorer.exe z wiersza poleceń, otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i uruchom następujące polecenie;

TASKKILL /IM explorer* /F
 explorer.exe

Po uruchomieniu powyższych poleceń pasek zadań zniknie na kilka sekund i pojawi się ponownie. Oznacza to, że przetwarzanie Explorer.exe zostało wymuszone, a następnie ponownie uruchomione. Po ponownym uruchomieniu powinieneś zobaczyć podgląd wszystkich plików SVG w Eksploratorze plików. Upewnij się, że masz wybrane duże lub bardzo duże miniatury. Jeśli to nie pomoże, uruchom ponownie system Windows, aby włączyć podgląd miniatur SVG.

Pliki SVG można wyświetlać w programie Internet Explorer i większości innych przeglądarek internetowych. Nie potrzebujesz rozszerzenia, aby je wyświetlić. To rozszerzenie nie dodaje możliwości edycji plików SVG w systemie Windows. Będziesz potrzebować dedykowanej aplikacji / programu do edycji pliku SVG. Jeśli chcesz usunąć podgląd, musisz odinstalować rozszerzenie SVG Explorer. Aby odinstalować rozszerzenie, przejdź do Panelu sterowania i wybierz Odinstaluj program.

Rozszerzenia Eksploratora plików mogą dodawać podgląd miniatur i wyświetlać obsługę nieobsługiwanych obrazów. Na przykład, jeśli posiadasz iPhone’a i wolisz zapisywać zdjęcia w nowym formacie HEIC, istnieje rozszerzenie, które umożliwia obsługę plików HEIC.

x