Jak włączyć powiadomienia o wysokim priorytecie dla Gmaila

Nie jest tajemnicą, że smartfony były kiedyś świetnym sposobem na pozostawanie w kontakcie i nadążanie za pracą w podróży, ale teraz większość ludzi jest po prostu przytłoczona powiadomieniami z aplikacji. Nie jest tajemnicą, że powiadomieniami trzeba zarządzać. Apple dodaje nową funkcję w iOS 12, w której powiadomienia mogą być dostarczane cicho dla aplikacji. Gmail ma nową funkcję dla swoich aplikacji na smartfony, w której możesz zmienić, o których e-mailach otrzymujesz powiadomienia. Nazywa się to powiadomieniami o wysokim priorytecie i możesz je włączać dla każdego konta, jeśli masz skonfigurowanych wiele kont.

Powiadomienia o wysokim priorytecie

Upewnij się, że masz w telefonie najnowszą wersję Gmaila.

Otwórz aplikację i dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu. W szufladzie nawigacji przewiń w dół i kliknij Ustawienia. Na ekranie Ustawienia stuknij konto e-mail, dla którego chcesz włączyć powiadomienia o wysokim priorytecie.

Na ekranie Ustawienia konta dotknij Powiadomienia w sekcji Powiadomienia. Na ekranie Powiadomienia zobaczysz cztery różne opcje sposobu dostarczania powiadomień.

Opcja „Cała nowa poczta” jest właśnie taka; otrzymasz powiadomienie o każdej wiadomości, która dotrze do Twojej skrzynki odbiorczej. Opcja „Tylko główne” będzie wysyłać powiadomienia o wiadomościach e-mail odfiltrowanych do Twojej głównej skrzynki odbiorczej tylko wtedy, gdy masz włączony interfejs z kartami. W ramach tej opcji dostępna jest opcja Tylko o wysokim priorytecie, dzięki której będziesz otrzymywać powiadomienia o wiadomościach e-mail, które są najważniejsze, zgodnie z ustaleniami Gmaila. Opcja Brak wyłączy powiadomienia o nowych wiadomościach e-mail.

Ponieważ jest to ustawiane dla każdego konta, możesz włączyć powiadomienia o wysokim priorytecie dla jednego konta, ale nie dla drugiego.

Ta funkcja jest dobra, ale jedynym problemem jest to, że Gmail decyduje, który e-mail jest ważny. Gmail niekoniecznie będzie nieprawidłowo identyfikować, który e-mail jest ważny. To dobrze, ale możesz chcieć powiadomienia o wiadomości e-mail, która według Gmaila nie jest ważna, na przykład biuletynu, i będziesz musiał ręcznie oznaczyć wiadomość jako ważną, zanim zaczniesz otrzymywać powiadomienia o niej.

Aby e-mail był tak ważny, musisz przenieść go do głównej skrzynki odbiorczej (jeśli jest włączona). Jeśli nie masz włączonego interfejsu z zakładkami Gmaila, możesz dotknąć ikony gwiazdki i zaczniesz otrzymywać powiadomienia o tym.

Wygląda na to, że ta funkcja nie została jeszcze udostępniona użytkownikom Androida. Android ma już ustawienia powiadomień priorytetowych, więc być może funkcja nie zostanie udostępniona użytkownikom Androida.