Jak włączyć przewidywanie tekstu dla klawiatury sprzętowej w systemie Windows 10

Windows 10 oferuje tekst predykcyjny, podobnie jak Android i iPhone. Microsoft nazywa to „sugestiami tekstowymi”. Jest to część klawiatury dotykowej systemu Windows 10, ale można ją również włączyć dla klawiatur sprzętowych. Sugestie będą pojawiać się nad tekstem podczas pisania.

To ustawienie jest dostępne w aplikacji Ustawienia systemu Windows 10. Aby go uruchomić, naciśnij Windows + I lub otwórz menu Start i kliknij ikonę Ustawienia w kształcie koła zębatego.

Kliknij ikonę Ustawienia w kształcie koła zębatego.

Kliknij ikonę „Urządzenia” w oknie Ustawienia.

Kliknij

Kliknij „Wpisywanie” na pasku bocznym. Przewiń w dół do sekcji „Klawiatura sprzętowa” i włącz opcję „Pokazuj sugestie tekstowe podczas pisania”.

Kliknij

Jak wskazuje aplikacja Ustawienia, „sugestie tekstowe dotyczące klawiatury sprzętowej nie są dostępne w niektórych językach”. Firma Microsoft nie ma oficjalnej listy obsługiwanych języków, które możemy znaleźć, ale przetestowaliśmy ją z językiem „Angielski (Stany Zjednoczone)”. Jeśli potrzebujesz innego języka, ta funkcja może nie działać.

Jeśli chcesz, aby system Windows 10 automatycznie poprawiał literówki podczas pisania za pomocą klawiatury sprzętowej, możesz również włączyć opcję „Autokorekta błędnie napisanych słów, które wpisuję”.

Wreszcie, jeśli często piszesz w wielu językach, pamiętaj o włączeniu opcji „Pokaż sugestie tekstu na podstawie rozpoznawanych języków, w których piszesz” w sekcji „Propozycje tekstu w wielu językach”. System Windows 10 spróbuje automatycznie określić język, w którym piszesz, i zaoferuje sugestie tekstowe w oparciu o ten język.

Teraz podczas pisania na klawiaturze fizycznej zobaczysz pływające wyskakujące okienko z sugestiami tekstowymi. Działa to w większości aplikacji, w tym w aplikacjach pakietu Office, takich jak Microsoft Word, w przeglądarkach internetowych, takich jak Google Chrome. Działa nawet w Notatniku.

Istnieją dwa sposoby wyboru sugestii. Możesz dotknąć klawisza strzałki w górę, aby wyostrzyć pasek sugestii, użyć klawiszy strzałek w lewo i w prawo, aby wybrać sugestię, a następnie nacisnąć klawisz Enter lub spację. Możesz też użyć kursora myszy, aby kliknąć sugestię.

Przewidywanie tekstu systemu Windows 10 dla klawiatury sprzętowej w programie Microsoft Word.

Ta funkcja została dodana w aktualizacji systemu Windows 10 z kwietnia 2018 r., Znanej również jako wersja 1803. Jest kontrolowana przez wartość DWORD „EnableHwkbTextPrediction” w kluczu HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInputSettings w rejestrze systemu Windows. Jeśli jest ustawiona na 1, podpowiedzi są włączone. Jeśli jest ustawiony na 0, są wyłączone.