Jak włączyć przycisk odtwarzania / pauzy na pasku narzędzi Chrome

Kontrolowanie multimediów odtwarzanych w przeglądarce nie jest tak łatwe, jak w przypadku dedykowanego odtwarzacza multimediów, ale Chrome stara się wypełnić tę lukę. Kilka wydań temu dodało obsługę klawiszy i elementów sterujących OSD dla systemu Windows 10. W najnowszej wersji Chrome dostępny jest przycisk odtwarzania / pauzy, który możesz włączyć na pasku narzędzi Chrome.

Przycisk odtwarzania / pauzy na pasku narzędzi Chrome

Aby włączyć przycisk odtwarzania / pauzy na pasku narzędzi Chrome, musisz otworzyć przeglądarkę i na pasku adresu URL wprowadzić następujące dane.

chrome://flags

Naciśnij enter, aby przejść na stronę z flagami Chrome. Tutaj wyszukaj Global Media Controls. Wybierz pasującą flagę i ustaw jej wartość na „Włączone” z menu rozwijanego. Uruchom ponownie Chrome, aby zastosować zmianę.

Przycisk Odtwórz / pauza pojawia się tylko wtedy, gdy masz otwartą kartę z multimediami. Jeśli później zamkniesz kartę, przycisk nie zniknie, ale nie pojawi się w nowych oknach, które otworzysz, dopóki nie otworzysz czegoś innego do gry.

Po kliknięciu przycisku odtwarzania otworzy się małe okno z tytułem odtwarzanego materiału, adresem URL, z którego przesyłane są multimedia, przyciskiem odtwarzania / pauzy oraz przyciskami, aby przejść do następnego lub poprzedniego elementu na liście. W niektórych przypadkach okno oferuje również miniaturę odtwarzanego filmu.

Sterowanie aktualizuje się w czasie rzeczywistym i obsługuje wiele kart, co oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp, tj. Odtwarzać / wstrzymywać multimedia i przejść do następnego / poprzedniego elementu na dowolnej karcie z dowolnego okna.

Ta funkcja nie działa tak samo dla wszystkich witryn, ale na pewno pozwoli Ci odtwarzać / wstrzymywać multimedia w większości, jeśli nie we wszystkich witrynach. Podczas testów był w stanie odtwarzać / wstrzymywać YouTube, Facebook i Netflix, ale przyciski następnego / poprzedniego elementu pojawiały się tylko w przypadku filmu na YouTube. Dodatkowo miniatura i tytuł wideo zostały wygenerowane tylko dla wideo na YouTube. Można śmiało powiedzieć, że ta funkcja działa najlepiej w YouTube.

Chociaż ta funkcja nie działa idealnie we wszystkich witrynach, nadal nie można jej przecenić tylko z tego powodu. Jest to natywny sposób kontrolowania multimediów odtwarzanych na dowolnej karcie, a przed Chrome 77 wymagało to rozszerzenia. Wciąż istnieje wiele rozszerzeń, które przyćmiewają tę funkcję, ale dla czegoś podstawowego przewyższa to wiele innych opcji.

x