Jak włączyć ścieżki dłuższe niż 260 znaków w systemie Windows 10


System Windows od dawna ma ograniczenie dotyczące długości ścieżki, którą może obsługiwać, jeśli chodzi o uruchamianie procesów lub dostęp do plików. Limit to 260 znaków. Każda ścieżka dłuższa niż 260 znaków musi zostać przycięta, aby była dostępna. wymaga to przenoszenia plików i folderów w celu skrócenia ścieżki. W przypadku systemu Windows 10 w wersji 1607 i nowszych, ograniczenie zostało zniesione. Musisz wprowadzić niewielką poprawkę w rejestrze systemu Windows lub edytorze zasad grupy, aby usunąć ograniczenie, ponieważ nie jest ono domyślnie usuwane. Oto, co musisz zrobić.

Jeśli używasz systemu Windows 10 Pro, będziesz modyfikować edytor zasad grupy. Jeśli używasz systemu Windows 10 Home, będziesz edytować rejestr systemu Windows. Najpierw sprawdź numer kompilacji, aby upewnić się, że masz numer kompilacji 1607 lub nowszy.

Zasady grupy systemu Windows

Wpisz Win + R.
W otwartym oknie uruchamiania wpisz „gpedit” bez cudzysłowów i naciśnij Enter
Otworzy się Edytor zasad grupy.
Przejdź do Lokalne zasady komputera> Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> System> System plików
Tutaj znajdziesz wpis o nazwie Enable Win32 Long Path. Włącz to i gotowe.

Rejestr systemu Windows

Wpisz Win R, aby uruchomić pole uruchamiania
Wpisz „regedit” i naciśnij Enter. Alternatywnie możesz użyć wyszukiwania Cortana lub Windows, aby otworzyć edytor rejestru
Idź do HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001ControlFileSystem
Utwórz nową wartość DWORD i nadaj jej nazwę „LongPathsEnabled”. Jeśli wartość już istnieje, przejdź do następnego kroku
Ustaw wartość na „1”
Następnie przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlFileSystem
Powtórz kroki 4 i 5

Wygraj rejestr 10 długich ścieżek

To wszystko, co musisz zrobić. Nie musisz ponownie uruchamiać systemu, aby zmiany odniosły skutek. Aby dokonać niezbędnych zmian w rejestrze lub edytorze zasad grupy, musisz mieć uprawnienia administracyjne. Najlepiej jest to zrobić, logując się na konto administratora i otworzyć rejestr lub edytor zasad grupy z uprawnieniami administratora.