Jak włączyć sterowanie muzyką w Mapach Google

Aplikacje Google Maps dodały nową funkcję, która umożliwia sterowanie odtwarzaniem muzyki podczas jej używania. Jest to przeznaczone, gdy używasz aplikacji, aby poprowadzić Cię do miejsca, a także chcesz słuchać muzyki. Te kontrolki nie są domyślnie włączone, więc nawet jeśli zaktualizowałeś aplikację do najnowszej wersji, możesz ich nie widzieć. Oto, jak możesz włączyć sterowanie muzyką w Mapach Google.

Sterowanie muzyką w Mapach Google

Upewnij się, że zaktualizowałeś aplikację do najnowszej wersji. Ta funkcja jest dostępna dla aplikacji na iOS i Androida.

Otwórz aplikację i dotknij ikony hamburgera u góry. W systemie iOS u góry otwieranej szuflady nawigacji powinna być widoczna ikona koła zębatego. W systemie Android musisz przewinąć szufladę nawigacji i wybrać Ustawienia.

Na ekranie Ustawienia znajdź i wybierz opcję Nawigacja. Na ekranie Nawigacji zobaczysz opcję Sterowanie muzyką. Dotknij go i wybierz usługę, z której chcesz skorzystać.

W tym przypadku aplikacje na iOS i Androida będą się różnić. Mapy Google na iOS umożliwiają podłączenie Apple Music lub Spotify i odtwarzanie muzyki z jednej z tych dwóch usług. Jeśli chcesz odtwarzać muzykę z własnej biblioteki, wybierz Apple Music.

W przypadku Androida musisz najpierw włączyć opcję „Pokaż sterowanie odtwarzaniem multimediów”, a następnie wybrać Spotify lub Google Music do odtwarzania muzyki.

Aplikacja będzie odtwarzać muzykę, ale wstrzymuje ją za każdym razem, gdy będzie musiała ogłosić zwrot, pomagając w nawigacji. To naprawdę cały sens tej funkcji. W przeciwnym razie możesz odtwarzać muzykę w systemie samochodu i używać telefonu do nawigacji, ale spowoduje to przerwanie muzyki lub przerwanie jej.

Pomysł wydaje się dobry, ale wolimy, aby ludzie jechali bezpiecznie, a jeśli musisz skorzystać z aplikacji nawigacyjnej, aby się gdzieś dostać, prawdopodobnie podróżujesz trasą, na której nigdy nie byłeś, lub że pamiętaj, a nie chcesz, aby muzyka Cię rozpraszała.

Jest to oczywiście korzystne, jeśli nie masz ani Android Auto, ani CarPlay, ale znowu zdarza się, że muzyka zajmuje tylne miejsce w bezpiecznej jeździe. Ze strony Google daje to użytkownikom, którzy nalegają na jazdę z odtwarzaną muzyką, lepszy, mniej rozpraszający sposób na wstrzymywanie i słuchanie muzyki, która jest tak chwała. Naprawdę nie można zbyt mocno uderzyć tej funkcji, jeśli przynajmniej próbuje ona zapewnić rozsądne rozwiązanie.

x