Jak włączyć strumieniowe przesyłanie dźwięku wysokiej jakości w YouTube Music

Subskrybenci YouTube Music Premium mają możliwość dostosowania jakości strumieniowego przesyłania dźwięku na swoich urządzeniach mobilnych i komputerach. Ponieważ wszystko jest domyślnie ustawione na „Normalne”, będziesz chciał zwiększyć jakość, szczególnie podczas słuchania w domu.

Zanim zaczniemy, porozmawiajmy o opcjach jakości przesyłania strumieniowego w YouTube Music. Jak określono na Strona pomocy Google, możesz wybrać Niski, Normalny, Wysoki i Zawsze wysoki. Domyślna opcja, Normalna, ma górną granicę 128 kb / s AAC. Przełączenie na High przenosi Cię do górnej granicy 256 kbps AAC.

Jeśli nie martwisz się o limit danych, zalecamy wybranie opcji Wysoki, ponieważ poprawia to jakość usługi przesyłania strumieniowego. Ale jeśli masz mały limit danych, zawsze możesz ograniczyć jakość w sieciach komórkowych i zwiększyć jakość podczas korzystania z Wi-Fi.

Jeszcze jedna rzecz; zmiana jakości dźwięku w smartfonie nie spowoduje zmiany ustawień dźwięku na komputerze (i odwrotnie). Będziesz musiał wejść do YouTube Music’s Menu ustawień na wszystkich urządzeniach, aby skonfigurować żądaną jakość przesyłania strumieniowego.

Włącz strumieniowanie w wysokiej jakości na Androidzie

Zacznij od pobrania, a następnie otwarcia pliku Aplikacja YouTube Music na urządzeniu z Androidem. Na stronie głównej dotknij swojego awatara w prawym górnym rogu.

Następnie wybierz przycisk „Ustawienia”.

Stuknij w

Wybierz opcję „Jakość dźwięku w sieci komórkowej” lub „Jakość dźwięku w sieci Wi-Fi”.

Wybierz plik

Na koniec wybierz opcję jakości przesyłania strumieniowego, której chcesz używać na telefonie z Androidem.

Wybierz

Wybierz „Zawsze wysoka”, jeśli chcesz wymusić transmisję o najwyższej jakości, nawet gdy połączenie jest słabe.

Włącz strumieniowanie w wysokiej jakości na iPhonie i iPadzie

Proces zmiany jakości strumieniowego przesyłania muzyki na iPhonie i iPadzie jest nieco inny niż na Androidzie. Co dziwne, Google dołączył dodatkową stronę ustawień, którą będziesz musiał kliknąć.

Zacznij od pobrania YouTube Music z Apple App Store i otwierając go na iPhonie lub iPadzie. Następnie wybierz swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu aplikacji.

Stuknij swoje zdjęcie awatara w prawym górnym rogu

Następnie kliknij przycisk „Ustawienia”.

Wybierz

Teraz wybierz opcję „Odtwarzanie i ograniczenia”.

Stuknij w

Możesz teraz wybrać opcję „Jakość dźwięku w sieci komórkowej” lub „Jakość dźwięku w sieci Wi-Fi”.

Wybierać

Wybierz żądane ustawienie.

Wybierz

Podobnie jak w przypadku Androida, wybranie „Always High” wymusza najlepszą jakość przesyłania strumieniowego, nawet jeśli jakość sieci na iPhonie lub iPadzie nie jest dobra.

Włącz przesyłanie strumieniowe w wysokiej jakości na swoim komputerze

Zmiana ustawień jakości dźwięku na komputerze jest znacznie prostsza i łatwiejsza. Zacznij od odwiedzenia Witryna YouTube Music w wybranej przeglądarce (iw razie potrzeby logując się na swoje konto Google powiązane z subskrypcją).

Następnie kliknij swój awatar w prawym górnym rogu okna i wybierz „Ustawienia”.

Kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz plik

Kliknij kartę „Audio” w wyskakującym okienku, a następnie wybierz menu rozwijane znajdujące się po prawej stronie listy „Jakość dźwięku”.

Kliknij

Na koniec kliknij opcję „Wysoka”, aby uzyskać najlepsze dostępne strumieniowanie muzyki.

Wybierz

x