Jak włączyć swobodny tryb systemu Windows w systemie Android 7.0 [No Root]

Android 7.0 ma ukryty tryb swobodnego kształtu, który umożliwia rozmieszczenie wielu okien aplikacji obok siebie lub jedno na drugim na ekranie. Podobnie jak w przypadku wielu otwartych okien na pulpicie, ten swobodny tryb okien działa podobnie. Najlepiej nadaje się do tabletów, ale każde urządzenie z systemem Android 7.0 może się na niego przełączyć, pod warunkiem, że wiesz, jak go odblokować. Większość metod odblokowywania obejmuje rootowanie urządzenia, ale istnieje popularna aplikacja do uruchamiania systemu Android o nazwie Pasek zadań, która pozwala to zrobić bez rootowania. Oto jak odblokować dowolny tryb systemu Windows w systemie Android 7.0.

Przed zainstalowaniem paska zadań musisz włączyć opcje programisty. Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Informacje o telefonie. Naciśnij numer kompilacji siedem razy, a opcje programisty zostaną włączone.

Następnie przejdź do opcji programisty i przewiń w dół do samego dołu. Włącz opcję „Wymuś zmianę rozmiaru działań”. Następnie zainstaluj pasek zadań i nadaj mu uprawnienia, o które prosi. Wyczyść wszystkie ostatnie aplikacje i uruchom ponownie urządzenie.

uruchom aplikację

Po ponownym uruchomieniu urządzenia uruchom pasek zadań. Dodaje pływający przycisk na dole. Stuknij przycisk przeglądu, a następnie stuknij pływający przycisk paska zadań. Zobaczysz listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Dotknij urządzenia, a uruchomi się w trybie swobodnym.

Stuknij pływający przycisk paska zadań i uruchom drugą, trzecią i czwartą aplikację z menu. Aplikacje są uruchamiane jako okna, tak jak na pulpicie. Możesz je przeciągać i ustawiać w dowolny sposób.

dowolny tryb Windows

Okna aplikacji mają dwa przyciski; pełny ekran i zamknij. Dotknij przycisku pełnego ekranu, aby wyjść z trybu swobodnego. Przycisk zamykania oczywiście zamyka aplikację.

Czasami możesz napotkać małe problemy z niektórymi aplikacjami. W przeciwnym razie aplikacje, które są stabilne, mogą czasami ulec awarii, ale jest to rzadkie zjawisko.

Zainstaluj pasek zadań ze sklepu Google Play

x