Jak włączyć tryb AR w Pokèmon Go

Pokèmon Go ma tryb AR do grania. Możesz go wyłączyć, a większość ludzi to robi, ponieważ gdy grasz z włączonym trybem AR, aplikacja zużywa znacznie więcej baterii. Tryb AR zasadniczo oznacza, że ​​kamera jest zawsze włączona, więc bateria w urządzeniu szybko się wyczerpie. Poza tym wielu graczom łatwiej jest grać przy wyłączonym trybie AR. Jedyną rzeczą jest to, że jeśli wyłączysz AR, znalezienie przełącznika, aby go ponownie włączyć, nie jest łatwe. Oto, jak możesz włączyć tryb AR w Pokèmon Go.

Tryb AR w Pokèmon Go

Jeśli wyłączyłeś tryb AR w Pokèmon Go, jedynym sposobem, aby go ponownie włączyć, jest wyjście i znalezienie Pokémona do schwytania. Naprawdę nie ma innego sposobu, aby to włączyć. Więc wyjdź i udaj się do pobliskiego gniazda lub Pokèstopa.

Kiedy pojawi się Pokémon, zaatakuj go. Nie musisz chwytać Pokémona. W trybie przechwytywania zobaczysz przełącznik AR w prawym górnym rogu. Włącz go, a tryb AR zostanie ponownie włączony. Następnym razem, gdy zaangażujesz Pokémona, będzie on w trybie AR. Jeśli chcesz go wyłączyć, będziesz musiał ponownie dotknąć przełącznika AR i przesunąć go do pozycji Off.

Tryb AR ma obecnie znaczenie tylko wtedy, gdy łapiesz Pokémony, dlatego przełącznik jest dostępny tylko w trybie przechwytywania. W Pokèmon Go jest nadchodząca funkcja o nazwie Go Snapshot, która pozwala robić zdjęcia złapanego Pokémona. To zadziała w AR, więc będziesz chciał włączyć dla niego tryb AR, kiedy zostanie ostatecznie zwolniony.

Ta funkcja nie jest jeszcze aktywna, ale możliwe jest, że kiedy wreszcie się pojawi, gra będzie miała metodę, aby ją włączyć bez konieczności obserwowania Pokémonów.

Kiedy masz włączony tryb AR w Pokèmon Go i chodzisz w poszukiwaniu Pokémonów, nadal będziesz widzieć tylko normalną mapę. Sama mapa nie przełączy się na rzeczywisty teren, po którym się poruszasz. Tryb AR nie zmieni żadnego innego aspektu aplikacji ani gry. To tylko wtedy, gdy faktycznie próbujesz złapać Pokémona. Nie ma to wpływu nawet na naloty i walki na siłowni. Jeśli mam być szczery, tryb AR wygląda dobrze tylko wtedy, gdy grasz w ciągu dnia. Jeśli jest ciemno, a twoje urządzenie nie ma bardzo dobrego aparatu, tryb AR po prostu pokaże ci Pokémona na słabo oświetlonym tle, ponieważ nie ma trybu nocnego dla aparatu.