01/20/2022

Jak włączyć tryb ciemny dla iPhone’a na iOS 15?

Udostępnij teraz w social media:

Tryb ciemny został dodany do iOS kilka lat temu i jest popularnym dodatkiem do systemu operacyjnego. Większość aplikacji dodała kompatybilny tryb ciemny, który użytkownicy widzą po włączeniu. Po włączeniu tryb ciemny zostanie zaktualizowany we wszystkich aplikacjach giełdowych i wszystkich aplikacjach innych firm, które go obsługują. Niektóre aplikacje dają użytkownikom możliwość korzystania z tego samego trybu, tj. ciemnego lub jasnego, którego używa iOS, lub ustawienia go niezależnie od iOS.

Tryb ciemny dla iPhone’a na iOS 15

Tryb ciemny jest dostępny na wszystkich modelach iPhone’a z systemem iOS 13 lub nowszym. Jeśli Twój iPhone działa na iOS 15, ma też tryb ciemny. Po włączeniu wszystkie aplikacje, które go obsługują, będą wyświetlać ciemny interfejs użytkownika.

Sprawdź -   Jak włączyć filtry ekranu, aby zrekompensować daltonizm w iOS 10

Włącz tryb ciemny dla iPhone’a na iOS 15

Tryb ciemny jest dostępny we wszystkich modelach iPhone’a, począwszy od iPhone’a 6S i nowszych. Jest również dostępny na iPadzie. Oto jak możesz to włączyć.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
Przewiń w dół i dotknij Wyświetlacz i jasność.
U góry zobaczysz sekcję Wygląd. Wybierz Ciemny.
Tryb ciemny zostanie włączony.

Automatyczny tryb ciemny

Tryb ciemny jest najlepszy na noc, ale zmienianie go codziennie, w zależności od pory dnia, jest nużące. Dlatego iOS ma wbudowaną opcję planowania, kiedy włączony jest tryb ciemny.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
Przewiń w dół i dotknij Wyświetlacz i jasność.
Włącz przełącznik automatyczny.
Stuknij Opcje pod nim.
Wybierz „Od zachodu do wschodu słońca”, a tryb ciemny zostanie włączony po zachodzie słońca i wyłączony po wschodzie słońca.
Wybierz Harmonogram niestandardowy i możesz wybrać dowolną porę dnia, aby tryb ciemny był włączany i wyłączany automatycznie.

Sprawdź -   Jak zainstalować edytor Ardor Audio w systemie Linux

Uwaga: aplikacje, które przełączają się w tryb ciemny lub jasny w zależności od trybu wybranego w iOS, również zmienią się zgodnie z ustawionym harmonogramem. Aplikacje, które mają ustawienie niezależne od iOS, nie będą zmieniać trybów zgodnie z harmonogramem.

Wniosek

Tryb ciemny jest teraz dość powszechną funkcją w głównych stacjonarnych i mobilnych systemach operacyjnych. Tryb ciemny na iOS jest jednym z najlepszych wykonań tej funkcji. Nie zmienia się na całkowitą czerń i zamiast tego używa ciemniejszej szarości. Tekst, choć biały, nie oślepia i co ważniejsze jest łatwy do odczytania. Tryb ciemny nie zapewnia czarno-białego interfejsu użytkownika. Nadal będziesz widzieć mnóstwo kolorów w aplikacjach, ale białe tło zostanie usunięte, aby nie oślepiać użytkownika, gdy w pomieszczeniu jest słabe światło.

Sprawdź -   Jak ograniczyć dane w Arkuszach Google za pomocą weryfikacji danych

x