Jak włączyć tryb ciemny dla Slacka na iPhonie i Androidzie

Slack oferuje wbudowany tryb ciemny na iPhonie, iPadzie i Androidzie. Oto, jak włączyć to za pomocą kilku szybkich dotknięć i użyć ciemniejszego interfejsu. Może to nawet oszczędzać energię, jeśli masz telefon z wyświetlaczem OLED.

Aby włączyć tryb ciemny w Slack, dotknij ikony menu w prawym górnym rogu aplikacji Slack – wygląda jak trzy pionowe kropki. Jest w tym samym miejscu w Slacku na iPhone’a, iPada i Androida.

Wybierz „Ustawienia” w panelu menu.

Otwórz ekran Ustawienia z menu paska bocznego w Slacku na iPhonie

Wybierz opcję „Tryb ciemny” tutaj. Na iPhonie lub iPadzie stuknij przełącznik po prawej stronie trybu ciemnego, aby szybko go włączyć lub wyłączyć.

Opcja włączenia trybu ciemnego w Slacku na iPhonie

W systemie Android przewiń w dół do sekcji Ogólne i wybierz opcję „Tryb ciemny”. Slack z jakiegoś powodu poprosi Cię o ponowne uruchomienie aplikacji Slack, aby zastosować zmianę.

Aby wyłączyć tryb ciemny, wróć tutaj i dotknij tej samej opcji.

Opcja Slack Dark Mode włączona w Ustawieniach na telefonie z Androidem

Zwróć uwagę, że Slack synchronizuje twój normalny motyw Slack między Twoimi urządzeniami. Dlatego pasek boczny może nie być ciemny – nawet w trybie ciemnym. Dostosuj kolor paska bocznego Slacka i wybierz ciemny motyw, aby był ciemniejszy.

Slack nie oferuje jeszcze trybu ciemnego dla swoich aplikacji komputerowych – Windows, macOS, Linux i aplikacji internetowych – ale firma obiecuje, że nad nim pracuje.

Slack na iPhonie pokazujący kanał z włączonym trybem ciemnym

Jak wszystkie tryby mroczne, to nie jest dla wszystkich – ale nadal kochamy tryb ciemny.

x