Udostępnij teraz w social media:

Tryb ciemny to funkcja w mobilnych i stacjonarnych systemach operacyjnych, która zmienia interfejs użytkownika na ciemne tło. Wiele osób uwielbia tryb ciemny za to, że nie męczy oczu, zwłaszcza w nocy. Urządzenia z systemem Android mają również tryb ciemny – oto jak go używać.

Android oficjalnie obsługuje ogólnosystemowy tryb ciemny od czasu Androida 10. „W całym systemie” oznacza, że ​​wpływa on na wiele części systemu operacyjnego, w tym na niektóre aplikacje innych firm. Włączenie trybu ciemnego jest łatwe i zwykle można go włączyć automatycznie również w nocy.

Najpierw przesuń palcem w dół od góry ekranu (raz lub dwa razy, w zależności od producenta urządzenia) i dotknij ikony koła zębatego, aby otworzyć menu „Ustawienia”.

Sprawdź -   Jak wstrzymać dźwięk w prezentacji PowerPoint

Następnie przejdź do ustawień „Ekran”.

otwórz ustawienia wyświetlania

Oto, gdzie sprawy będą wyglądać inaczej, w zależności od producenta telefonu lub tabletu. Większość nazywa to „trybem ciemnym” lub „ciemnym motywem”, ale niektórzy nazywają to „trybem nocnym”. Na tej stronie może być opcja włączenia tej funkcji.

włącz ciemny motyw

Aby uzyskać więcej opcji, możesz dotknąć „Ciemny motyw” na telefonach takich jak Google Pixel.

dotknij ciemny motywTelefon Google Pixel

Urządzenia Samsung Galaxy będą oferować „Ustawienia trybu ciemnego”.

ustawienia trybu ciemnegoTelefon Samsung Galaxy

Opcje trybu ciemnego będą różne w zależności od producenta urządzenia. Wiele z nich umożliwia automatyczne włączanie trybu ciemnego o zachodzie słońca i wyłączanie o wschodzie słońca. Możesz także wybrać niestandardowy harmonogram.

Sprawdź -   Jak uzyskać aktualizację dla twórców systemu Windows 10

wybierz harmonogram

Wybierz preferowany harmonogram automatyzacji trybu ciemnego, jak widać tutaj na Google Pixel.

wybierz jedną z opcji harmonogramuOpcje harmonogramu Google Pixel

I jak widać na smartfonach Samsung Galaxy.

opcje harmonogramuOpcje harmonogramu Samsung Galaxy

Otóż ​​to! Jeśli chcesz, aby aplikacje działały zgodnie z ustawieniem trybu ciemnego, poszukaj ustawienia „Motyw” w aplikacji. Jeśli obsługuje systemowy tryb ciemny, zobaczysz opcję, aby motyw podążał za systemem.

motyw systemu w GmailuOpcje motywów w aplikacji Gmail

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest przełączenie trybu ciemnego w Szybkich ustawieniach. Aby to zrobić, przesuń dwukrotnie palcem w dół od góry ekranu, aby rozwinąć pełne menu Szybkich ustawień. Poszukaj i dotknij ikony ołówka.

dotknij ikony edycji

Pojawi się sekcja z nieużywanymi przełącznikami. Poszukaj przełącznika „Tryb ciemny” lub „Ciemny motyw” i przeciągnij go do obszaru „Szybkie ustawienia”.

Sprawdź -   Jak wyłączyć powiadomienia „Wypróbuj Edge” w systemie Windows 10

umieść kafelek trybu ciemnego na szybkich ustawieniach

Po zakończeniu dotknij ikony znacznika wyboru lub strzałki wstecz.

dotknij strzałki wstecz, aby zakończyć

Teraz możesz łatwo włączać i wyłączać tryb ciemny z panelu Szybkie ustawienia!

używając przełącznika ciemnego motywu

Tryb ciemny to świetny sposób, aby ekran nie męczył oczu w nocy, a ponadto może nawet zaoszczędzić trochę czasu pracy baterii. Upewnij się, że w pełni wykorzystujesz tę funkcję, jeśli ją masz!