Jak włączyć tryb incognito w Mapach Google

Lokalizacja to dane osobowe. Jest dodawany do zdjęć, które robimy na naszych telefonach i jest używany, gdy szukamy wskazówek dojazdu za pomocą usługi map. Mapy Google potrzebują dostępu do Twojej lokalizacji na komputerze i telefonie komórkowym, jeśli chcesz otrzymywać szczegółowe wskazówki dojazdu. Aby uzyskać proste wyszukiwanie lokalizacji, możesz ręcznie wprowadzić swoją aktualną lokalizację i miejsce docelowe, aby uzyskać do niej wskazówki.

Incognito w Mapach Google

Informacje o lokalizacji są niezwykle wrażliwe. Jeśli na przykład prześlesz zdjęcia, w których do metadanych została dodana lokalizacja, w której zostały zrobione, możesz ujawnić swój adres domowy i inne często odwiedzane miejsca. Jeśli chcesz uzyskać wskazówki dojazdu za pomocą Map Google, ale chcesz, aby informacje o lokalizacji były jak najbardziej prywatne, użyj trybu incognito.

Włącz incognito w Mapach Google

Mapy Google mają wbudowany tryb incognito. Gdy tryb incognito jest włączony w Mapach Google;-

Użytkownik jest wylogowany
Żadna historia z przeprowadzonych wyszukiwań nie jest przechowywana
Wyszukiwane lub odwiedzane miejsca nie są dodawane do historii lokalizacji
Gdy jesteś w trybie incognito, Twojej lokalizacji nie można udostępniać zaufanym kontaktom za pośrednictwem Mapy Google, tj. udostępnianie lokalizacji zostanie wstrzymane, gdy ten tryb jest wybrany.
Twój dostawca usług internetowych może nadal śledzić Twoje wyszukiwania

Aby włączyć tryb incognito w Mapach Google, wykonaj następujące czynności.

Otwórz aplikację Mapy Google.
Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.
Z menu wybierz Włącz tryb incognito.
Stuknij Zamknij w wyświetlonym monicie (dobrze jest go przeczytać przed zamknięciem).
Tryb incognito w Mapach Google zostanie włączony.

Aby wyjść z trybu incognito w Mapach Google;

Otwórz Mapy Google.
Stuknij ikonę incognito w prawym górnym rogu.
Dotknij przycisku Wyłącz tryb incognito w menu.
Mapy Google powrócą do poprzedniego konta, na którym byłeś zalogowany.

Wniosek

Mapy Google będą używać Twojej lokalizacji w trybie incognito, ale Google jej nie zapisze. Ważne jest, aby wiedzieć, jaka jest różnica i jaki rodzaj ochrony oferuje użytkownikom tryb incognito. Ta funkcja jest dostępna zarówno w systemie iOS, jak i Android. Na komputerze, jeśli chcesz korzystać z Map Google w trybie incognito, możesz to zrobić, wylogowując się z konta Google z Map Google lub otwierając okno incognito w przeglądarce i korzystając z Map Google. Podobnie jak tryb incognito w aplikacji mobilnej, tryb incognito na komputerze będzie miał te same zalety i ograniczenia.