Jak włączyć tryb niskiego transferu danych na swoim iPhonie

Kończy się dane w ograniczonym planie mobilnym? Chcesz wyciągnąć dane z ostatnich kilku dni miesiąca? Wypróbuj nowy tryb niskiego transferu danych, aby zmniejszyć zużycie danych na iPhonie.

Jak działa tryb niskiego transferu danych

Tryb niskiego zużycia danych w iOS 13 i nowszych wyłącza całą komunikację w tle. Zatrzymuje odświeżanie aplikacji w tle dla aplikacji i żąda od nich odroczenia wszystkich niepilnych zadań synchronizacji, dopóki nie połączysz się z siecią, która nie ma włączonego trybu niskiego użycia danych.

Wstrzymuje również wszystkie zadania synchronizacji w tle. Dlatego po włączeniu trybu niskiego transferu danych aplikacja Zdjęcia nie tworzy kopii zapasowych zdjęć.

Nie zobaczysz dużej różnicy w codziennym używaniu iPhone’a, ale wszystkie procesy w tle, nad którymi zwykle nie masz kontroli, zostaną wstrzymane. W razie potrzeby możesz ręcznie wznowić zadanie synchronizacji.

To tylko jedna z mało przydatnych funkcji, które Apple dodał w aktualizacji iOS 13. Aby dowiedzieć się o najlepszych funkcjach tej aktualizacji, zapoznaj się z naszą najlepszą listą funkcji iOS 13.

Włącz tryb niskiego użycia danych dla danych komórkowych

Aby włączyć tryb niskiego transferu danych w komórkowym połączeniu danych, otwórz aplikację Ustawienia iPhone’a i wybierz opcję „Sieć komórkowa”.

Stuknij w „Opcje danych komórkowych”.

Stuknij w Opcje danych komórkowych w Ustawieniach

Stuknij przełącznik obok „Low Data Mode”, aby włączyć tę funkcję.

Stuknij w przełącznik Low Data Mode, aby włączyć tryb Low Data

Włącz tryb niskiego transferu danych dla sieci Wi-Fi

Tryb niskiego transferu danych działa również w sieciach Wi-Fi, ale nie w trybie „wszystko albo nic”. Możesz przejść i włączyć tę funkcję dla określonych sieci Wi-Fi, które mogą obejmować niskie limity danych.

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij „Wi-Fi”.

Stuknij opcję Wi-Fi na stronie Ustawienia

Tutaj znajdź sieć Wi-Fi, w której chcesz włączyć tę funkcję, i dotknij przycisku „i” obok niej.

Stuknij przycisk I obok nazwy Wi-Fi, aby znaleźć opcje

Na tym ekranie dotknij przełącznika obok „Low Data Mode”, aby go włączyć.

Stuknij przełącznik, aby włączyć tryb niskiego transferu danych dla Wi-Fi

Możesz także włączyć tryb niskiego użycia danych w określonych aplikacjach i usługach. Na przykład Instagram ma opcję trybu niskiego poziomu danych. Aby zmniejszyć zużycie danych w aplikacjach do przesyłania strumieniowego, możesz obniżyć jakość przesyłania strumieniowego wideo lub audio.

Możesz także ręcznie wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle i automatyczne pobieranie aplikacji, aby zmniejszyć wykorzystanie danych na iPhonie.

x