Jak włączyć tryb niskiego zużycia energii na komputerze Mac

Wspaniałą rzeczą w laptopach, niezależnie od tego, czy działają z systemem Windows, czy macOS, jest przenośność. Nie jesteś przywiązany do źródła zasilania i możesz uzyskać rozsądną ilość pracy, 3-5 godzin, bez baterii. Jednak w miarę starzenia się baterii ilość energii, jaką można uzyskać po jednym naładowaniu, zmniejsza się, więc użytkownicy mają tendencję do szukania sposobu, aby bateria działała dłużej.

W systemie Windows 10 to proste. Przełącz się na plan niskiego zużycia energii. Na macOS jest to trochę skomplikowane.

Tryb niskiego zużycia energii na komputerze Mac

macOS nie ma trybu zasilania z jednym przełącznikiem, który użytkownicy mogą włączyć. iOS ma jeden i jest naprawdę świetny, ale Apple jeszcze go nie dodał do macOS. Istnieje kilka ustawień, które możesz zmienić, które zmniejszą zużycie baterii, gdy MacBook jest w stanie bezczynności / uśpienia, ale niewiele można zrobić po wyjęciu z pudełka, aby zmniejszyć zużycie energii, gdy aktywnie go używasz.

Podstawowe ustawienia sterowania mocą

Kilka rzeczy, które możesz zmienić, aby zmniejszyć zużycie energii, jeśli nie zakłócają przepływu pracy, to;

Wyłącz Bluetooth (niezalecane, jeśli używana jest mysz / klawiatura Bluetooth). Zmniejsz jasność. Wyłącz sieć bezprzewodową (narzędzie Airport). Zmniejsz lub wyłącz podświetlenie klawiatury. Włącz opcje oszczędzania baterii w Preferencjach systemowych> Oszczędzanie energii> Bateria.

Aplikacje do redukcji mocy

Aby uzupełnić brak trybu niskiego zużycia energii w systemie macOS, istnieją aplikacje, które pomagają zmniejszyć zużycie energii. Wytrzymałość to jedna aplikacja, która dobrze sobie radzi. To nie jest darmowe. Kosztuje 20 USD, ale ma 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

zainstalować Wytrzymałość. Uzyskaj dostęp do preferencji aplikacji. Zapoznaj się ze środkami redukcji mocy, z których może korzystać aplikacja, i włącz te, które Ci odpowiadają. Możesz włączyć tryb niskiego zużycia energii od razu, wybierając opcję „Włączono tryb niskiego zużycia energii” lub ustawić go tak, aby włączał się, gdy bateria osiągnie określony poziom.

Wypróbowaliśmy aplikację na modelu MacBook Air 2015 z około 250 cyklami baterii. Po włączeniu wytrzymałości było to 89%. W ciągu trzech godzin intensywnego użytkowania (otwarte wiele okien Chrome, nagrane zrzuty ekranu, pliki przesłane online) bateria osiągnęła 20% w ciągu 3,5 godziny.

Wniosek

Firma Apple nalegała na dodanie trybu niskiego zużycia energii do systemu macOS, ale jak dotąd nie wydaje się, aby nad nim pracowano. Gdyby Apple miał je dodać, możliwe, że będzie działać tylko na nowszych modelach MacBooków. Istnieją inne aplikacje podobne do Endurance i warto je też sprawdzić.

newsblog.pl