Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

Instagram to najnowsza aplikacja do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Ta funkcja była w przygotowaniu od tak dawna, że ​​ludzie prawdopodobnie o niej zapomnieli. Nie musisz aktualizować aplikacji Instagram, aby uzyskać tę funkcję. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie działa z Twoim numerem telefonu. Za każdym razem, gdy logujesz się do aplikacji za pomocą konta na Instagramie, będziesz musiał wprowadzić ośmiocyfrowy kod, aby zweryfikować swoją tożsamość. Ten kod jest wysyłany na numer telefonu zarejestrowany przez Instagram na Twoim koncie. Oto jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie.

Otwórz aplikację Instagram na swoim telefonie. Dotknij karty swojego profilu i dotknij przycisku koła zębatego u góry, aby przejść do ustawień konta. Wybierz opcję „Uwierzytelnianie dwuskładnikowe” na ekranie ustawień.

Na ekranie uwierzytelniania dwuskładnikowego można rozpocząć od jednej opcji; Wymagaj kodu bezpieczeństwa. Po jej włączeniu nastąpi przejście do ekranu potwierdzenia. Na ekranie potwierdzenia znajduje się pole do wprowadzenia kodu potwierdzającego. Pod polem kodu potwierdzającego można zobaczyć numer telefonu, na który kod zostanie wysłany. Jeśli jest nieprawidłowy, dotknij „Zmień”, aby wprowadzić nowy.

Wpisz kod, aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie.

Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego na Instagramie ekran uwierzytelniania dwuskładnikowego wyświetli pięć kodów zapasowych. Kodów tych można użyć do uwierzytelnienia Twojej tożsamości, jeśli nie możesz odebrać wiadomości tekstowej. Pomyśl o sytuacji, w której masz Wi-Fi, ale nie masz zasięgu telefonu komórkowego. Możesz użyć jednego z tych kodów zamiast kodu weryfikacyjnego.

Kody są prawdopodobnie przeznaczone do jednorazowego użytku. Powinieneś je chronić. Możesz otrzymać nowe kody, jeśli zgubisz pierwsze pięć. Wybierz opcję „Pobierz nowe kody”, aby uzyskać nową listę kodów.

Instagram sugeruje skopiowanie kodów i zapisanie ich w jakimś miejscu lub zrobienie zrzutu ekranu. Szczerze nie zalecamy robienia zrzutów ekranu kodów. Jeśli masz zainstalowaną aplikację taką jak Dropbox, istnieje ryzyko, że możesz przypadkowo przesłać zrzut ekranu na swoje konto.

W dowolnym momencie możesz wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Przejdź do ustawień konta i dotknij Uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Wyłącz opcję Wymagaj kodu bezpieczeństwa. Nie będziesz musiał weryfikować swojej tożsamości, aby wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Zasadniczo oznacza to, że dziecko może wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla Twojego konta na Instagramie, gdyby miało uzyskać dostęp do Twojego telefonu.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest teraz dostępne dla wszystkich użytkowników Instagrama.