Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Twitterze

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) to świetne narzędzie bezpieczeństwa, ponieważ utrudnia atakującym włamanie na Twoje konto. Większość aplikacji ułatwia włączanie 2FA, a Twitter nie jest wyjątkiem. Oto jak to włączyć.

Aby rozpocząć, musisz zalogować się na swoje konto na Twitterze, albo na Witryna Twittera lub w Aplikacja Twitter na Androida, iPhone’a lub iPada. Proces jest prawie identyczny dla obu, z wyjątkiem punktu wyjścia.

Proces 2FA dla Twittera domyślnie konfiguruje wysyłanie wiadomości SMS. Jeśli chcesz korzystać z aplikacji uwierzytelniającej, musisz przejść przez ten proces, a następnie przejść z używania wiadomości SMS na korzystanie z aplikacji uwierzytelniającej.

Skonfiguruj 2FA za pomocą wiadomości SMS

Na Witryna Twittera, kliknij „Więcej” w menu głównym.

Kliknij „Ustawienia i prywatność” w menu (lub wyskakującym okienku), które się pojawi.

Twittera

W aplikacji Twitter przesuń w prawo lub dotknij swojego awatara w lewym górnym rogu, aby otworzyć menu, a następnie wybierz „Ustawienia i prywatność”.

Menu aplikacji Twitter z rozszerzeniem

Od tego momentu opcje są dokładnie takie same. Pokażemy Ci, jak skonfigurować 2FA na stronie Twittera, ale w aplikacji jest to identyczne.

W sekcji „Ustawienia” kliknij „Konto”.

Menu Ustawienia z zaznaczoną opcją Konto.

Wybierz „Bezpieczeństwo” w sekcji „Logowanie i bezpieczeństwo”.

Plik

Następnie kliknij „Weryfikacja logowania” w sekcji „Bezpieczeństwo”.

Plik

Teraz zaznacz pole wyboru po prawej stronie „Weryfikacja logowania”.

Plik

Otworzy się nowy panel, aby przejść przez proces konfiguracji 2FA. Kliknij „Start”.

Plik

Wpisz swoje hasło do Twittera i wybierz „Weryfikuj”.

Pole tekstowe do wpisania hasła i przycisk Zweryfikuj.

Następnie musisz potwierdzić swój numer telefonu, więc kliknij „Wyślij kod”. Jeśli nie masz numeru telefonu powiązanego z kontem, musisz go w tym momencie podać.

Plik

Twitter wyśle ​​Ci wiadomość SMS z 6-cyfrowym kodem. Wpisz kod, a następnie kliknij „Prześlij”.

Pole tekstowe do wpisania kodu przesłanego przez Twittera SMS-em oraz przycisk Prześlij.

Ochrona 2FA będzie teraz włączona na Twoim koncie na Twitterze. Wybierz „Uzyskaj kod zapasowy”, aby otrzymać kod awaryjny na wypadek zgubienia telefonu.

Ostatni ekran z

Skopiuj wyświetlony kod i przechowuj go w bezpiecznym miejscu, aby móc odzyskać urządzenie w przypadku zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia urządzenia.

Jeśli z przyjemnością korzystasz z wiadomości SMS w ramach 2FA, możesz zatrzymać się tutaj. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zmienić weryfikację przez SMS na weryfikację aplikacji uwierzytelniającej.

Użyj aplikacji Authenticator dla 2FA

Przed przejściem upewnij się, że pobrałeś aplikację uwierzytelniającą na smartfonie i zalogowałeś się do niej. Polecamy Authy, ale znajdziesz wiele opcji dostępnych w Sklep Google Play i Apple App Store.

Aby skorzystać z aplikacji uwierzytelniającej, zaloguj się na Twitterze (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami u góry strony, aby przejść do ustawień weryfikacji (Konto> Bezpieczeństwo> Weryfikacja logowania).

Podobnie jak w przypadku konfigurowania wiadomości SMS, proces jest prawie identyczny, niezależnie od tego, czy korzystasz z witryny Twitter, czy aplikacji mobilnej.

W sekcji „Metody weryfikacji” kliknij opcję „Aplikacja Mobile Security”.

Plik

Otworzy się nowy panel, aby przejść przez proces zmiany 2FA, tak aby korzystał z aplikacji uwierzytelniającej. Kliknij „Start”.

Plik

Wpisz swoje hasło na Twitterze i wybierz „Weryfikuj”.

Pole tekstowe do wpisania hasła i przycisk Zweryfikuj.

Jeśli używasz serwisu Twitter

Zostanie wyświetlony kod QR. Skonfiguruj nowe konto w aplikacji uwierzytelniającej, zeskanuj kod QR telefonem i kliknij „Dalej”.

Kod QR i przycisk Dalej.

Jeśli używasz aplikacji Twitter

Kliknij „Skonfiguruj teraz”.

Plik

Aplikacja automatycznie przełączy się na Twoją aplikację uwierzytelniającą i utworzy konto. Jeśli masz zainstalowaną więcej niż jedną aplikację uwierzytelniającą, musisz wybrać, której chcesz użyć.

Od tego momentu proces jest identyczny zarówno dla strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Wpisz kod z aplikacji uwierzytelniającej i kliknij „Weryfikuj”. Ten proces potwierdzi, że aplikacja uwierzytelniająca została poprawnie skonfigurowana.

Pole tekstowe do wpisania kodu weryfikacyjnego i przycisk Weryfikuj.

Wszystko jest już skonfigurowane, więc kliknij „Got It”, aby zakończyć proces.

Plik

Jeśli zdecydujesz się powrócić do SMS-ów, możesz wrócić do Konta> Zabezpieczenia> Ustawienia weryfikacji logowania i odznaczyć opcję „Mobile Security App”.

x