Jak włączyć / wyłączyć adaptacyjną jasność w systemie Windows 10

Adaptacyjna jasność z mocą wsteczną dostosowuje jasność ekranu do oświetlenia wokół Ciebie. Jest to jedna z tych funkcji naszych smartfonów, które lubimy przyjmować za pewnik. Adaptive Brightness przyciemnia lub rozjaśnia wyświetlacz w zależności od oświetlenia otoczenia. Dzięki temu wyświetlacz nie jest ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Windows 10 ma funkcję adaptacyjnej jasności, która działa na laptopach z wbudowanym czujnikiem światła otoczenia. W zależności od planu zasilania adaptacyjna jasność może być włączona lub nie w systemie. Oto, jak możesz go włączyć / wyłączyć.

Otwórz zaawansowane opcje dla bieżącego planu zasilania. Aby to zrobić, otwórz aplikację komputerową Panel sterowania. Idź do Sprzęt i dźwięk i wybierz Opcje zasilania.

win10-power-options

Kliknij „Zmień ustawienia planu”.

win10-power-plan

Na koniec kliknij „Zmień zaawansowane ustawienia zasilania”.

win10-change-power-options

Oto, co musisz zrobić, aby przejść do opcji zasilania dla aktualnie aktywnego planu zasilania. Wyświetlaniem adaptacyjnym zarządza się tutaj w zestawie ustawień „Wyświetlacz”. Rozwiń go i poszukaj opcji „Włącz adaptacyjną jasność”. Włącz lub wyłącz go tutaj, gdy system jest zasilany z baterii lub gdy jest podłączony.

win10-adaptive-Brightness

Wyświetlacz adaptacyjny jest prawdopodobnie bardzo przydatny na tabletach Surface. Na laptopach jest to przydatne, gdy musisz pracować na zewnątrz i nie chcesz ręcznie zwiększać jasności. W każdym razie Microsoft powinien po prostu wziąć wskazówkę z każdego systemu operacyjnego smartfona, jaki kiedykolwiek opracowano, i umieścić łatwo dostępny przełącznik gdzieś w centrum powiadomień. Jeśli nic innego, użytkownicy powinni mieć możliwość zamiany przełącznika jednym z istniejących przycisków.

Powinniśmy prawdopodobnie wspomnieć, że jeśli nie widzisz tego ustawienia w swoim systemie, prawdopodobnie dlatego, że Twój laptop nie ma potrzebnego do tego czujnika. Został po raz pierwszy wprowadzony w systemie Windows 8, więc jeśli zaktualizowałeś laptopa kupionego z systemem Windows 7, istnieje szansa, że ​​nigdy nie miał on czujnika.