Udostępnij teraz w social media:

Chrome może pobierać wiele plików. W rzeczywistości jest to ustawienie domyślne, jednak ma jedną małą blokadę drogową. Jeśli spróbujesz pobrać wiele plików z tej samej witryny, zablokuje je. To jest środek bezpieczeństwa. Złośliwa witryna może pobrać więcej niż jeden plik po kliknięciu łącza pobierania, a inne pliki mogą być złośliwe. Ta funkcja sprawia, że ​​inne pobieranie jest kontynuowane tylko wtedy, gdy je potwierdzisz. Chrome zasadniczo prosi o potwierdzenie, że to Ty zainicjowałeś wszystkie pobieranie. To powiedziawszy, możesz włączyć / wyłączyć wielokrotne pobieranie w Chrome dla każdej witryny lub całkowicie wyłączyć tę funkcję.

Sprawdź -   Jak edytować plik Plist na macOS

Wiele pobrań w Chrome

Otwórz Chrome i kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu. Z menu wybierz Ustawienia. Na stronie Ustawienia przewiń w dół i kliknij Zaawansowane. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo kliknij opcję Ustawienia witryny.

Wybierz opcję Pobieranie automatyczne. Domyślnie opcja „Pytaj, gdy witryna próbuje automatycznie pobrać pliki po pierwszym pliku (zalecane)” jest włączona. To jest to, co prosi o potwierdzenie, że witryna może pobierać wiele plików, gdy próbuje. Wyłącz go, a wszystkie witryny będą mogły pobierać wiele plików jednocześnie.

Pod przełącznikiem będzie lista stron internetowych, którym zezwoliłeś na pobieranie wielu plików jednocześnie, i które zablokowałeś. Możesz usunąć witrynę internetową, klikając przycisk więcej opcji obok witryny i wybierając Zablokuj lub Usuń. Podobnie możesz wybrać witrynę internetową, kliknąć przycisk więcej opcji obok niej i wybrać opcję Zezwalaj, aby zezwolić na pobieranie wielu plików jednocześnie.

Sprawdź -   Co to jest obiektyw peryskopowy do aparatów w smartfonach?

Jest rzeczą oczywistą, że najbezpieczniejszą rzeczą do zrobienia jest włączenie opcji „Pytaj, gdy witryna próbuje pobrać pliki automatycznie po pierwszym pliku (zalecane)”, a następnie skorzystaj z blokady i zezwól listom na kontrolowanie, które witryny mogą, a których nie mogą pobrać wiele plików.

Jeśli odwiedzasz szczególnie podejrzaną witrynę internetową, która ma wiele przycisków pobierania, z których nie wszystkie są legalne, ta opcja może pomóc. Nie podświetli prawidłowego przycisku ani łącza pobierania, ale jeśli klikniesz niewłaściwy i spróbuje pobrać mnóstwo plików, Chrome go zatrzyma.

Gdy zezwalasz witrynie internetowej na pobieranie wielu plików, jest ona automatycznie dodawana do listy Zezwalaj w obszarze Pobieranie automatyczne. Za każdym razem, gdy chcesz cofnąć uprawnienia witryny, powinieneś to sprawdzić.

Sprawdź -   Jak skonfigurować dok Cairo na pulpicie Linux