Asystent Google zyskuje na popularności, zwłaszcza gdy jest w stanie zrozumieć użytkownika. Aplikacja obsługuje jedynie siedem języków, w tym najczęściej używane, takie jak angielski, francuski i hiszpański, co umożliwia komunikację z wieloma osobami na świecie. Jednakże, problemem mogą być różne akcenty. W ramach języka angielskiego istnieje wiele regionalnych wariantów, co często prowadzi do trudności w zrozumieniu się nawzajem przez osoby z różnych krajów anglojęzycznych. Nie można winić Asystenta Google za błędy w rozumieniu; prostym wyjściem jest wpisanie zapytania. Jeszcze niedawno nie było to możliwe – w przypadku nieporozumienia z Asystentem, użytkownik był bezradny. Na szczęście, najnowsza aktualizacja aplikacji wprowadza możliwość wprowadzania tekstu.
Aby skorzystać z tej funkcji, należy zaktualizować aplikację Asystent Google. Jeżeli nie masz ustawionej automatycznej aktualizacji, będziesz musiał zrobić to ręcznie. W tym celu otwórz Sklep Google Play, kliknij na menu w lewym górnym rogu, następnie wybierz „Moje aplikacje i gry” i przejdź do zakładki „Aktualizacje”. Znajdź aplikację Asystent Google i zaktualizuj ją.
Aby wprowadzić tekst w Asystencie, przytrzymaj przycisk ekranu głównego, co aktywuje Asystenta Google. Obok przycisku mikrofonu pojawi się nowy przycisk klawiatury. Kliknij go, a na ekranie wyświetli się klawiatura. Wpisz swoje zapytanie i naciśnij klawisz Enter lub Szukaj. Wyniki zostaną wyświetlone w aplikacji Google.
Nowa funkcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników Asystenta Google na smartfonach. Nie jest ona ograniczona do systemu Android O, lecz może być używana przez użytkowników Androida 6 i 7. Warto jednak zauważyć, że niektóre urządzenia mogą nie być w stanie wyświetlić aktualizacji, chociaż większość użytkowników powinna mieć do niej dostęp.
Możliwość wprowadzania tekstu w Asystencie Google to przykład funkcji, która mogła być wdrożona znacznie wcześniej. Idealnie byłoby, gdyby Asystent Google posiadał tę opcję już na początku swojego istnienia. Dla porównania, Siri nie oferuje możliwości wprowadzania tekstu, ale pozwala na edytowanie komunikatów zrozumianych na podstawie poleceń głosowych.
Jeśli aktualizacja aplikacji Asystent Google jeszcze się nie pojawiła, warto sprawdzić ponownie później. Proces wdrażania aktualizacji może być stopniowy na całym świecie. Możesz również spróbować pobrać najnowszy pakiet APK i zainstalować go na swoim urządzeniu z Androidem, jednak pamiętaj, aby ostrożnie podchodzić do źródeł plików APK. Istnieje ryzyko, że plik może być fałszywy i zawierać złośliwe oprogramowanie. Najlepiej poczekać na oficjalną aktualizację.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.