Jak wprowadzić tekst w Asystencie Google

Asystent Google jest niesamowity, jeśli cię rozumie. Aplikacja asystenta obsługuje tylko siedem języków, chociaż te najpopularniejsze są uwzględnione. Obsługuje język angielski, francuski i hiszpański, które mogą obsługiwać dość dużą liczbę ludzi na świecie. To powiedziawszy, nie jest tak dobrze z akcentami. Sam angielski jest używany z niezliczonymi akcentami do tego stopnia, że ​​ludzie z różnych krajów anglojęzycznych mają problem ze zrozumieniem się nawzajem. Nie możesz naprawdę winić Asystenta Google za to, że cię nie rozumie. Prostym rozwiązaniem w tym przypadku jest wpisanie tego, co chcesz wyszukać. Do niedawna nie było to możliwe. Jeśli Asystent Google Cię nie zrozumiał, nie możesz go użyć. Ostatnia aktualizacja aplikacji umożliwia teraz wprowadzanie tekstu w Asystencie Google.

Aby wprowadzić tekst w Asystencie Google, musisz zaktualizować aplikację. Jeśli nie masz ustawionych aplikacji na automatyczne aktualizowanie, musisz ręcznie zaktualizować aplikację. Otwórz Sklep Google Play i dotknij menu hamburgera w lewym górnym rogu. Wybierz „Moje aplikacje i gry” i przejdź do zakładki „Aktualizacje”. Wyszukaj aplikację Asystent Google na tej karcie i zaktualizuj ją.

Następnie dotknij i przytrzymaj przycisk ekranu głównego, aby aktywować Asystenta Google. Obok przycisku mikrofonu zobaczysz nowy przycisk klawiatury. Dotknij go, a pojawi się klawiatura. Stuknij, o co chcesz zapytać Asystenta Google, i naciśnij klawisz Enter / Search. Wyniki otworzą się w aplikacji Google.

Ta aktualizacja jest dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji Asystent Google na telefonie. To nie jest funkcja przeznaczona dla systemu Android O. Jest już dostępna dla użytkowników z systemem Android 6 i 7. Mogą istnieć ograniczenia urządzenia, które uniemożliwiają wyświetlanie aktualizacji aplikacji na wszystkich urządzeniach, ale w większości jest ona powszechnie dostępna.

Wprowadzanie tekstu w Asystencie Google to jedna z funkcji „lepiej późno niż wcale”. Idealnie byłoby, gdyby Asystent Google został uruchomiony z tą funkcją. Siri nie ma funkcji wprowadzania tekstu, ale pozwala edytować to, co zrozumiał z polecenia głosowego.

Jeśli nie ma aktualizacji dla aplikacji Asystent Google, sprawdź później. Aktualizacja prawdopodobnie będzie powoli wdrażana na całym świecie. Prawdopodobnie możesz spróbować pobrać najnowszy pakiet APK dla aplikacji i załadować go na swoje urządzenie z Androidem. Uważaj tylko, skąd bierzesz plik APK. Plik APK może nie być prawdziwą aplikacją Asystenta Google. Jeśli to prawda, istnieje prawdopodobieństwo, że zawiera coś złośliwego. Jeśli możesz, najlepiej poczekaj na aktualizację.