iOS

Jak (wreszcie) wyłączyć Game Center w iOS 11

Game Center było z jednej strony rewolucyjne. Pozwalał użytkownikom grać w gry z przyjaciółmi. W czasach, gdy popularne były gry takie jak Fruit Ninja. Możesz rzucić wyzwanie znajomym i spróbować pobić ich wyniki w dowolnej grze, która to obsługuje. Od tego czasu Game Center nie uległo znacznej poprawie. Niektóre z najlepszych gier na iOS, takie jak Letterpress i King of Thieves, mają własny silnik dopasowujący, który może znaleźć graczy z całego świata do zabawy. Integracja z Facebookiem ułatwia rzucanie wyzwań znajomym, nawet jeśli grają na innej platformie. Wydaje się, że Game Center straciło swoją użyteczność. Niestety aż do iOS 10 nie było możliwości wyłączenia Game Center. Jeśli się wylogowałeś, pojawi się alert na banerze z prośbą o zalogowanie się za każdym razem, gdy otworzysz grę. Na szczęście iOS 11 daje ci wyjście.

Wyłącz Game Center

Aby wyłączyć Game Center w iOS 11, otwórz aplikację Ustawienia. Przewiń w dół do preferencji Game Center i dotknij jej. Na ekranie Game Center wyłącz opcję „Game Center”. Przy następnym uruchomieniu gry nie zostaniesz poproszony o zalogowanie się do Game Center.

Wylogowanie a wyłączenie

Po wylogowaniu się z Game Center funkcja jest mniej więcej aktywna. Będzie Cię sugerować, kiedy tylko będzie to możliwe. Ta zachęta ma postać banera, którego pojawienie się może zająć trochę czasu. Zwykle pojawia się, gdy jesteś gotowy do rozpoczęcia gry. Prawdopodobnie utrudni to grę w kluczowym momencie gry.

Jednak gdy wyłączysz Game Center, banery już się nie pojawią. Twoje dotychczasowe osiągnięcia w grach nie zostaną utracone, ale żadne nowe osiągnięcia i wyniki nie zostaną zapisane na Twoim koncie. Jeśli gry, w które grasz, obsługują Game Center, możesz zsynchronizować nowe osiągnięcia z Game Center, logując się ponownie.

Game Center nie odgrywa roli w zapisywaniu postępów w grze. Jeśli grasz w nieco dłuższy tytuł, taki jak seria Infinity Blade lub Monument Valley, postęp w grze jest zapisywany w grze. Aby wykonać kopię zapasową postępów w grze, po prostu wykonaj kopię zapasową swojego iPhone’a za pomocą iTunes.

Niektóre gry, które synchronizują się przez serwer online, takie jak King Of Thieves, synchronizują postęp z własnym identyfikatorem konta lub przez iCloud. W takim przypadku tworzenie kopii zapasowej postępu w grze może nie być konieczne. Sprawdź swoją grę pod kątem opcji zapisywania w grze. Jeśli nie możesz ich znaleźć, kopia zapasowa iTunes jest zawsze najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Uwaga: iOS 11 jest obecnie w wersji beta. Wersja stabilna ma pojawić się we wrześniu / październiku 2017 r.

x