Jak @ wspomnieć o osobach w Gmailu

W ramach nowego projektu Gmail właśnie wprowadził (kolejną) nową funkcję. W tym miesiącu jest wprowadzana funkcja po funkcji, w tym tryb podsunięcia i tryb poufny. Najnowsza funkcja umożliwia wspominanie osób w wiadomościach e-mail. Nie jest to nowa koncepcja, jeśli myślisz o aplikacjach do przesyłania wiadomości, takich jak Slack, lub jeśli myślisz o portalach społecznościowych, takich jak Twitter. Ta funkcja jest podobna; możesz użyć symbolu @, aby wspomnieć o osobach w Gmailu.

Wspomnij o osobach w Gmailu

Aby wspomnieć o osobach w Gmailu, musisz uruchomić nowy interfejs Gmaila. Możesz wspomnieć o nich w treści wiadomości e-mail.

Otwórz Gmaila i kliknij przycisk Utwórz, aby napisać nową wiadomość e-mail. W treści wiadomości e-mail wpisz symbol @, a następnie wpisz imię i nazwisko osoby, o której chcesz wspomnieć. Na przykład, jeśli wpiszesz M, zostaną wyświetlone wszystkie kontakty zaczynające się na literę M. Wybierz kontakt, o którym chcesz wspomnieć, a link do jego adresu e-mail zostanie dodany do wiadomości e-mail.

Możesz wspominać tylko o osobach w Gmailu w przeglądarce i ostatecznie w aplikacjach mobilnych. Jeśli używasz stacjonarnego klienta poczty e-mail, takiego jak Thunderbird lub Outlook, nie możesz o nikim wspominać. Jeśli jednak otrzymasz wiadomość e-mail do osoby wymienionej w niej, możesz kliknąć tę nazwę i otworzyć nowe okno tworzenia wiadomości z adresem e-mail już dodanym w polu Do.

Funkcja wzmianki to po prostu wygodny sposób dodania mailto: link do wiadomości e-mail. Jeśli znasz trochę HTML, możesz dodać go samodzielnie, ale to znacznie ułatwia dodawanie, nie jest wymagany HTML.

Jaki jest sens?

Wzmianka o kimś w e-mailu nie powoduje wysłania tego samego e-maila. W rzeczywistości nigdy nie wiedzą, że wspomniano o nich w czyjegoś e-mailu. Jeśli osoba, o której wspominasz w e-mailu, jest również jednym z odbiorców, nadal nie będzie to miało znaczenia. Nie otrzymują specjalnego powiadomienia e-mail na ten temat ani nic takiego.

Ta funkcja sprawia, że ​​można kliknąć łącze do wiadomości e-mail danej osoby i wysłać do niej wiadomość e-mail. Oszczędzisz sobie kłopotów z ręcznym wprowadzaniem czyjegoś adresu e-mail. Jeśli osoby wymienionej w e-mailu nie ma w kontaktach, wysłanie e-maila jest o wiele łatwiejsze.

Jeśli faktycznie wyślesz wiadomość e-mail do osoby wymienionej w e-mailu, zostanie ona dodana do Twoich kontaktów, ale samo otrzymanie wiadomości e-mail nie załatwi sprawy.

x