01/26/2022

Jak wstawić arkusz kalkulacyjny z Arkuszy Google do Dokumentów Google

Udostępnij teraz w social media:

Czasami chcesz dodać dane z arkusza Google do dokumentu lub slajdu Google. Chociaż nie możesz bezpośrednio wstawiać komórek i wierszy z Arkuszy, możesz utworzyć tabelę, wykres lub slajd, a następnie wstawić je do dokumentu lub slajdu.

Uwaga: w tych przykładach będziemy używać Dokumentów Google, ale wstawianie wykresu do Prezentacji działa praktycznie w ten sam sposób.

Najpierw musisz wygenerować wykres w arkuszu kalkulacyjnym Arkuszy Google. Możesz to zrobić, uruchamiając plik Arkusze Google stronę główną i otwarcie nowego lub istniejącego arkusza kalkulacyjnego.

Po wprowadzeniu pewnych danych i zapisaniu ich w arkuszu kalkulacyjnym zaznacz wszystkie komórki i kliknij Wstaw> Wykres. Wybierz typ wykresu, wprowadź zmiany i dokonaj ostatecznych dostosowań, a następnie zamknij Arkusze – bez obaw, Google zapisuje po każdym kroku. Mamy artykuł o generowaniu wykresów w Arkuszach, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Sprawdź -   Jak przypiąć okno aplikacji do wszystkich wirtualnych pulpitów w systemie Windows 10

Po utworzeniu wykresu w Arkuszach Google uruchom Dokumenty Google i otwórz nowy lub istniejący dokument, aby wstawić wykres. Kliknij „Wstaw”, wskaż „Wykres”, a następnie kliknij „Z Arkuszy”.

Wstaw wykres z Arkuszy Google

Z listy dostępnych arkuszy kalkulacyjnych wybierz ten, którego chcesz użyć, a następnie kliknij „Wybierz”.

Wybierz arkusz kalkulacyjny

W następnym oknie wymienione są wszystkie wykresy w tym arkuszu, które można zaimportować. Kliknij jeden, a następnie kliknij „Importuj”.

Wybierz wykres do wstawienia

Masz również inną opcję. Widzisz pole wyboru „Link do arkusza kalkulacyjnego” na powyższym zrzucie ekranu? Jeśli ją włączysz, wykres w dokumencie lub slajdzie zostanie połączony z oryginalnym wykresem w arkuszu. Wprowadź zmiany w arkuszu, a wykres w dokumencie lub slajdzie zostanie automatycznie zaktualizowany, aby odzwierciedlić te zmiany. Wyłącz to pole wyboru, jeśli nie chcesz, aby tak się stało; w takim przypadku wykres jest jakby zatrzymany w czasie na slajdzie lub arkuszu. Jeśli chcesz go zaktualizować, musisz go ponownie włożyć.

Sprawdź -   Jak rejestrować wpisy schowka w systemie Windows 10

Jeśli pozostawisz włączoną opcję linku, w dowolnym momencie możesz kliknąć „Aktualizuj”, aby zsynchronizować dane na wykresie lub w tabeli z dokumentem Arkuszy.

Zaktualizuj wykres

Ponieważ te wykresy są zapisywane jako obrazy, zabawnym dziwactwem podczas korzystania z funkcji wstawiania jest to, że jeśli oryginał nie jest skalowany lub nie ma odpowiedniego rozmiaru, aby wyświetlić wszystkie dane, niektóre punkty danych mogą zostać ucięte podczas aktualizacji.

Przykład uciętego tekstu

Voila! Twoje dane z Arkuszy Google są teraz wstawione do Twojego Dokumentu Google.

Wstawianie wykresu zakończone

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz już aktualizować wykresu i tworzyć linków do dokumentu Arkuszy, kliknij wykres, następnie kliknij ikonę łańcucha, a następnie ponownie opcję „Odłącz”, aby usunąć funkcję łączenia.

Sprawdź -   Przełączaj się między ponad 30 popularnymi serwerami DNS z paska zadań systemu Windows

Odłącz wykres od Arkuszy

Spowoduje to wyłączenie możliwości wprowadzania zmian w Arkuszach i automatycznego wyświetlania ich w dokumencie bez ponownego wstawiania. Jeśli chcesz zaktualizować wykres lub chcesz ponownie ustanowić łącze, musisz powtórzyć powyższe kroki od początku.

x